23/04/2024
Μπάσκετ | Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου 2019 - 10:42

Πήραν το... θρίλερ οι Χιτ

Επικράτησαν 135-121 των Χοκς στην παράταση * Σταθερά αήττητοι στην έδρα τους οι Σίξερς * Όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς στο ΝΒΑ

Ματσάρα έγινε στο Μαϊάμι, με τους Χιτ να παίρνουν τελικά τη νίκη με 135-121 επί των Χοκς στην παράταση τα ξημερώματα της Τετάρτης (11/12). Οι φιοξενούμενοι προηγήθηκαν με 6 πόντους περίπου ένα λεπτό πριν το τέλος του αγώνα, αλλά με δύο τρίποντα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και έστειλαν το ματς στην παράταση.

Εκεί ήταν καταιγιστικοί και με ένα σερί 16-0 έφτασαν στη νίκη. Ο Κέντρικ Ναν έκανε ρεκόρ καριέρας με 36 πόντους, ο Ντάνκαν Ρόμπινσον τελείωσε το ματς με 34 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ και ο Μπαμ Αντεμπάγιο δεν πήγε πίσω, σημειώνοντας το πρώτο του τριπλ-νταμπλ με 30 πόντους 11 ριμπάουντ και 11 ασίστ.

Το απόλυτο στην έδρα τους διατήρησαν οι Σίξερς, κερδίζοντας 97-92 των Νάγκετς. Ο Τζοελ Εμπιντ ξεχώρισε με 22 πόντους και 10 ριμπάουντ.