10/12/2019
Πρωτάθλημα | Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2019 - 19:29

Με τριάρα ο Ασπρόπυργος έριξε την Ιεράπετρα από την κορυφή

Νίκη με 3-0 για την ομάδα του Βαζάκα απέναντι στους Κρητικούς

Μία πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε την Κυριακή (17/11) ο Ασπρόπυργος ο οποίος επιβλήθηκε με 3-0 του Ο.Φ. Ιεράπετρας για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.

Το σύνολο του Γιώργου Βαζάκα πετυχαίνοντας δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο έκανε πιο απλό το έργο του και με τη νίκη αυτή ανέβηκε στους 10 βαθμούς όσους έχουν και η Καλαμάτα με τον Διαγόρα.

Από την άλλη μόλις μία αγωνιστική κράτησε η χαρά της κορυφής για την ομάδα του Γιάννη Μάγγου η οποία παρέμεινε στους 14 πόντους και υποχώρησε στην 3η θέση και στο -2 από τους Ιωνικό, Τρίκαλα που είναι στο ρετιρέ.

Ήδη από το ημίωρο ο Ασπρόπυργος είχε σκοράρει δις, με τον Πίντο στο 12’ με σουτ να κάνει το 1-0 για την ομάδα του, ενώ στο 29’ επίσης με σουτ ο Σρέσκοβις έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, με το 2-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Ιεράπετρα βελτιώθηκε και έψαξε το 2-1 προκειμένου να ξαναμπεί στο ματς, αλλά χωρίς αποτέλεσμα και έτσι ο Ασπρόπυργος, που διαχειρίστηκε άψογα το υπέρ του 2-0, έφτασε και σε τρίτο γκολ στο 83’ με σουτ του Ζγκούρι για το τελικό 3-0.

Κίτρινες: Πίντο, Ζώνας (Ασπρόπυργος)

Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας), Βοηθοί: Κύριος (Αρκαδίας), Κοττορός (Δωδεκανήσου), 4ος: Πουλόπουλος (Πειραιά)

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Παναγόπουλος, Γκουγκούδης, Καμπούρης (85′ Λογοθέτης), Ζώνας, Ιωαννίδης, Γκατσολάρι (74′ Νικολακάκης), Νικολάου, Κάκκο, Βασιλείου, Σρέσκοβιτς, Πίντο (58′ Ζγκούρι).

Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Καραγκιολίδης, Μηνάς (67′ Αποστολόπουλος), Χιντζίδης, Σέχου, Τζελέπης, Σμίλτος, Βογιατζής, Σκόνδρας (58′ Χρυσοφάκης), Κατσικοχέρης, Παπαδόπουλος, Μπάμπης (38′ Καραγιάννης).