24/04/2024
Εθνικές ομάδες | Τετάρτη 13 Νοεμβρίου 2019 - 17:57

Ξεκίνησε με εξάρα η Εθνική Παίδων

Συνέτριψε με 6-1 το Αζερμπαϊτζάν για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2020

Eντυπωσιακά άρχισε τους αγώνες της η Εθνική Παίδων στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2020.

Την Τετάρτη (13/11), λοιπόν, οι παίκτες του Τάσου Θέου σάρωσαν στη Ναύπακτο το Αζερμπαϊτζάν με 6-1 για τον 9ο όμιλο, με τον Λιάτσο να ανοίγει το σκορ στο 36' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο Κούτσιας στο 44' και ο Κιτσάκης στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου διαμόρφωσαν το 3-0, μείωσαν οι Αζέροι με πέναλτι του Βάρνταρ στο 62', για να ακολουθήσουν τα τέρματα των Χριστόπουλου στο 74', Λιάτσου στο 84' και Συρμή στο 90'+5 για το τελικό 6-1.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου στην Πάτρα η Γερμανία πήρε επιβλητική νίκη με 5-0 κόντρα στο Καζακστάν.

ΕΛΛΑΔΑ: Αγγελόπουλος, Χριστόπουλος, Κατσογιάννης, Κουλιεράκης, Καράκουτης (78' Συρμής), Τσιόκρης (69' Ντόη), Λιάτσος (87' Καστανάρας), Κουτεντάκης (78' Κίτσος), Τσίκος, Κούτσιας (69' Χριστόπουλος), Κιτσάκης.

ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ: Α. Ραμαζάνοβ, Σουλεϊμάλι (60' Ι. Ραμαζάνοβ), Χουσεΐνοβ, Αχμάντοβ, Οράλ (46' Μουσατζάντε), Γκ. Ασαντόβ (78' Μαντάτοβ), Μπακσαλί, Γιανίγεβ (78' Ναγκίγεβ), Βάρνταρ, Καζίμοβ, Γκουλίεβ (46' Ζ. Ασαντόβ).