19/04/2024
Άλλα αθλήματα | Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2019 - 23:25

Swiss Indoors: Ήττα για Τσιτσιπά και Κούλχοφ στο διπλό

Φριτζ και Κορτ πήραν τη νίκη με 2-0 σετ (6-3, 6-4)

Την ήττα με 2-0 σετ (6-3, 6-4) γνώρισαν τη Δευτέρα (21/10) ο Στέφανος Τσιτσιπάς και ο Γουέσλει Κούλχοφ στο ταμπλό του διπλού στη Βασιλεία, αποχαιρετώντας το Swiss Indoors στον πρώτο γύρο.

Οι Φριτζ και Οπέλκα αποδείχθηκαν ανυπέρβλητο εμπόδιο για τον Έλληνα τενίστα και τον συμπαίκτη του και γνώρισαν την ήττα σε 72 λεπτά αγώνα στο κεντρικό κορτ στη Βασιλεία.

Μεγάλο όπλο των Αμερικανών για να φτάσουν στη νίκη ήταν οι 9 άσοι που πέτυχαν, ενώ κατόρθωσαν να σβήσουν όλα τα break point που κλήθηκαν να αντιμετωπίσουν.

Με ένα break σε κάθε σετ, παρέμειναν μπροστά στο σκορ ως το φινάλε και «σφράγισαν» τη νίκη σε 72 λεπτά αγώνα.

Την Τρίτη (22/10) ο Έλληνας κορυφαίος τενίστας όλων των εποχών, θα ξεκινήσει την πορεία του στο μονό, αντιμετωπίζοντας τον Βινόλας.