14/11/2019
ΑΡΗΣ | Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2019 - 10:28

Δεν πρόλαβε να... κάτσει στον πάγκο και πανηγύρισε ο Ένινγκ

Ο νέος τεχνικός του Άρη είδε την ομάδα του να σκοράρει μόλις στο 3ο λεπτό στο ντεμπούτο του

Δεν θα μπορούσε να φανταστεί καλύτερο ντεμπούτο στον πάγκο του Άρη ο Μίκαελ Ένινγκ.

Ο νέος τεχνικός της ομάδας της Θεσσαλονίκης δεν πρόλαβε καλά καλά να κάτσει στον πάγκο κόντρα στην Ξάνθη την Κυριακή (20/10) και πανηγύρισε.

Στο 58ο δευτερόλεπτο καταλογίστηκε πέναλτι και στο 3ο λεπτό ο Μπρούνο Γκάμα δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα για το 0-1, που διατηρήθηκε μέχρι το φινάλε.

Το αξιοσημείωτο είναι ότι, όπως επισημαίνεται στην επίσημη ιστοσελίδα της Σούπερ Λίγκας 1, υπάρχουν τρεις προπονητές που πανηγύρισαν ακόμα πιο γρήγορα στο ντεμπούτο τους στον πάγκο του Άρη!

Και οι  τρεις είναι Έλληνες, οι δύο από αυτούς υπηρεσιακοί και συγκεκριμένα οι Νίκος Πασιαλής, Απόστολος Τερζής και Σούλης Παπαδόπουλος.

Πάντως, ανάμεσα στους ξένους προπονητές, ο Ένινγκ έκανε το καλύτερο ντεμπούτο, αφού ως τώρα το γρηγορότερο γκολ είχε πανηγυρίσει ο Τάις Λίμπρεχτς στο ντεμπούτο του στο 7ο λεπτό.

Οι προπονητές του Άρη που πανηγύρισαν γκολ στα πρώτα 10 λεπτά της θητείας τους στον πάγκο της ομάδας:

1ο λεπτό: Νίκος Πασιαλής (υπηρεσιακός)

1ο λεπτό: Απόστολος Τερζής (υπηρεσιακός)

2ο λεπτό: Σούλης  Παπαδόπουλος

3ο λεπτό: Μίκαελ Ένινγκ

6ο λεπτό: Χρήστος Ναλμπάντης (υπηρεσιακός)

7ο λεπτό: Τάις Λίμπρεχτς

8ο λεπτό: Κίκε Ερνάντεθ

9ο λεπτό: Ετόρε Τρεβιζάν