16/11/2019
Πρωτάθλημα | Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019 - 20:08

Μπορούσε και τη νίκη ο Ασπρόπυργος

1-1  με το Αιγάλεω σε ματς που η ομάδα του Βαζάκα είχε και δοκάρι

Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του Ασπρόπυργου με το Αιγάλεω το απόγευμα της Κυριακής (20/10) για την 4η αγωνιστική της Football League.

Ένα παιχνίδι στο οποίο ο Ασπρόπυργος ήταν καλύτερος και θα μπορούσε να πάρει τη νίκη καθώς είχε πλην του γκολ και δοκάρι, αλλά και δύο χαμένες ευκαιρίες. Δεν τα κατάφερε η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα και έτσι έφτασε τους πέντε βαθμούς.

Ίδιοι οι βαθμοί και για το «Σίτι» με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν με τον Διαγόρα, με την ομάδα του Καραδήμου να φέρνει το ματς στα ίσια και να στέκεται τυχερή στις φάσεις που έκαναν οι γηπεδούχοι.

Ο Ζαχαρός στο 38’ έκανε την σέντρα από τα δεξιά και ο αμαρκάριστος Κάκκο με σουτ έκανε το 1-0 για την ομάδα του. Στη συνέχεια το Αιγάλεω ισορρόπησε και στο 44’ έφτασε στο 1-1 με το γκολ του Τσιλιγκίρη.

Στην επανάληψη ο Ασπρόπυργος μπήκε δυνατά και στο 55’ ο Σρέτσκοβιτς είχε σουτ στο δοκάρι, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 59’ νικήθηκε σε τετ-α-τετ από τον Σικαλιά. Μάλιστα στις καθυστερήσεις ο Ζγκούρι σε κενό τέρμα έχασε ευκαιρία για το 2-1.

Διαιτητής: Κολυτάς (Λασιθίου), Βοηθοί: Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας), Γουρνιάς (Ανατολικής Αττικής), 4ος: Μπαλαχούτης (Πειραιά)

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Παναγόπουλος, Γκογκούδης, Ιωαννίδης, Λογοθέτης, Ζώνας, Ζαχαρός, Κάκκο, Γκατζολάρι, Βασιλείου, Ζγκούρι, Σρέτσκοβιτς.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Λουκάς Καραδήμος): Σικαλιάς, Μαγκάκης, Σπυρόπουλος, Παπανικόλας (20′ Συριόπουλος), Γκότοβος, Τσίτσαρης, Μπαξεβάνου, Κατσικογιάννης (75′ Ροτζέριο), Πετρόπουλος, Τσιλιγκίρης, Φαρινόλα (60′ Τσαφταρίδης).