29/03/2024
Αγγλία | Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019 - 21:41

Και η κατρακύλα της Τότεναμ συνεχίζεται…

Νέα απώλεια για τα «σπιρούνια», 1-1 με την ουραγό Γουότφορντ * επέστρεψε στις νίκες η Μάντσεστερ Σίτι, 2-0 την Κρίσταλ Πάλας, δύσκολο 1-0 της Τσέλσι με την Νιουκάστλ

Νέα βαθμολογική απώλεια για την Τότεναμ στην Πρέμιερ Λιγκ το Σάββατο (19/10) καθώς τα «σπιρούνια» απέτυχαν να νικήσουν στην έδρα τους και την ουραγό του πρωταθλήματος Γουότφορντ.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ έμεινε στο 1-1 με την Γουότφορντ η οποία μάλιστα είχε προηγηθεί από το 6’ με το γκολ του Ντουκουρέ, ενώ τον βαθμό έσωσε στο 86’ ο Ντέλε Άλι.

ΤΟΤΕΝΑΜ (Μαουρίτσιο Ποκετίνο): Γκατσανίγκα, Βερτόνχεν, Αλντερβάιρελντ, Οριέ, Σισοκό, Ρόουζ, Σάντσες (45' Σον), Λούκας Μόουρα (63' Λαμέλα), Γουίνκς (71' Εντομπελέ), Άλι, Κέιν

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ (Κίκε Σάντσεθ Φλόρες): Φόστερ, Χολέμπας, Γιάνματ (74' Κίκο Φεμένια), Καμπασελέ, Κάθκαρτ, Ντόουσον, Κλέβερλι, Περέιρα, Τσαλομπά, Ντουκουρέ, Γουέλμπεκ (4' Ντεουλοφέου)

Στα άλλα ματς η Μάντσεστερ Σίτι επέστρεψε στις νίκες απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας την οποία νίκησε εκτός έδρας με 2-0 εκμεταλλευόμενη ένα δίλεπτο προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Αρχικά στο 39’ ο Ζεσούς έκανε το 0-1 και δύο λεπτά αργότερα ο Νταβίντ Σίλβα το τελικό 0-2.

Δύσκολη νίκη με 1-0 για την Τσέλσι απέναντι στην Νιουκάστλ στο «Στάμφορντ Μπριτζ», ενώ νίκη με ανατροπή πέτυχε η Λέστερ με αντίπαλο την Μπέρνλι. Οι «αλεπούδες» βρέθηκαν πίσω στο σκορ, ωστόσο με τα γκολ των Βάρντι (45’) και Τίλεμανς (74’) έκαναν την ανατροπή και πήραν τη νίκη.