15/11/2019
Πόλο | Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019 - 22:58

Ορεξάτος και σαρωτικός ο Ολυμπιακός

Οι «ερυθρόλευκοι» διέλυσαν με 23-4 τη Χίο * Εύκολα η Βουλιαγμένη τον Εθνικό * Νίκη για Απόλλωνα Σμύρνης * Η ταυτότητα της 2ης αγωνιστικής στην Α1 πόλο

Επίδειξη δύναμης πραγματοποίησε ο Ολυμπιακός και στη 2η αγωνιστική της Α1 πόλο, συντρίβοντας το Σάββατο (12/10) με 23-4 τα Χανιά.

Ήδη από το α' ημίχρονο οι πρωταθλητές προηγούνταν με 13-1 και συνέχισαν το ίδιο φουριόζοι κατόπιν, φτάνοντας στο τελικό +19.

Την ίδια στιγμή, η Βουλιαγμένη συνήλθε από την ήττα της πρεμιέρας από τον Υδραϊκό κι επικράτησε άνετα του Εθνικού με 11-3, ενώ ο Απόλλων Σμύρνης κατέβαλε με 10-9 την αντίσταση του Πανιωνίου.

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - XIOΣ 23-4

Τα οκτάλεπτα: 6-1, 7-0, 5-1, 5-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Ζιβογίνοβιτς, Σκουμπάκης 1, Γενηδουνιάς 2, Γιόκοβιτς 6, Δερβίσης 3, Κάκαρης 2, Μουρίκης 1, Αργυρόπουλος - Κανακάκης 2, Δαλμάρας, Χαλυβόπουλος Ιπ. 2, Χαλυβόπουλος Αρ. 4.

ΧΙΟΣ (Γιώργος Ντόσκας): Μαντής, Μιμίδης Στ. 1, Μιμίδης Μ., Μπερτόλης, Παππάς, Κουλιεράκης, Κανδιόγλου, Μόκκας, Μαρουλάς, Κουρλιάφτης, Καλαργυρός, Ντούλος 2, Καρακούρος Ι., Καρακούρος Μ., Γκίλλας 1.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΕΘΝΙΚΟΣ 11-3

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-0, 3-2, 3-0

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Χρβόγιε Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Μπάσιτις 2, Καλογερόπουλος 2, Γκιουβέτσης 1, Τσαταλιός, Γούβης 2, Σταμέλος, Παπανικολάου Γ., Ποντικέας, Κουρούβανης Ν. 3, Δήμου Π., Βούξεβιτς, Ανδρεάδης, Ηλιόπουλος 1, Βλάσσης.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Φάνης Κουντουδιός): Κατσαγούνος Δ., Παπαλουκάς, Θαλασσινός 1, Τεσάνοβιτς 1, Κουτσιαλής, Τοράκης, Παπαδόγκωνας, Χονδροκούκης, Πρωτοψάλτης, Λιαπάκης 1, Καραβιώτης, Βαλλιανάτος, Μπελέσης, Δροσόπουλος.

ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 18-10

Τα οκτάλεπτα: 6-2, 4-3, 5-2, 3-3

ΠΑΟΚ (Βαγγέλης Βλαζάκης): Γρηγοριάδης, Σαρησάββας 2, Λέκιτς 4, Προσινικλής Ν. 2, Μουστεράκης, Κεχαλάρης 1, Καλαϊτζής 4, Παυλίδης, Παπάκος 1, Προσινικλής Π. 1, Μπλάζεβιτς 3, Κουγιούνης, Μανθογιάννης, Αντιβαλίδης, Νικολαΐδης Ι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Νίκος Βενετόπουλος): Παρασκευόπουλος, Χάλαρης Μ., Παπαδημητρίου Δ., Κόσιτς 2, Χατζηστεφάνου, Χριστοφορίδης, Μπιτσάκος, Πανταζόπουλος 3, Αθανασίου, Γκαράνης 2, Μοσχοβέλης 2, Κατσαγούνος Γ. 1, Σαλτερής.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ - ΧΑΝΙΑ 13-9

Τα οκτάλεπτα: 5-1, 3-4, 2-2, 3-2

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Γαλανόπουλος, Κόχειλας 1, Γούρας, Κοκκινάκης, Χατζηκυριακάκης 3, Πρέκας 2, Μπλάνης 1, Αλευρόπουλος, Αργυρόπουλος Κ., Παπασηφάκης 2, Τσαχειλίδης 3, Καπετανάκης, Πωλογεώργης, Όμπερτ 1, Ίρβινγκ.

ΧΑΝΙΑ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Αποστολάκης 2, Σαρτζετάκης 3, Νάστραν, Αγιωργούσης 2, Μπατάκης, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης, Μπαριωτάκης 1, Κατσουλάκης, Πετρόχειλος, Μαζοκοπάκης, Παπαδάκης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10-9

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 3-2, 3-4, 2-1

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Κατρουτζανάκης): Γαλανίδης, Μπάντερ Νάσερ, Αλαμάνος, Γραμματικός, Μοσκόφ 4, Μπεριστιάνος, Παπαδόπουλος Γ., Καρούντζος 2, Παπαγεωργίου 1, Δερμιτζάκης Δ. 2, Χαραλαμπόπουλος 1, Βιτέλλας, Σπηλιόπουλος, Λουπάκης, Μπαμπανίκας.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Φλέγκας, Καζάζης 3, Γεωργακόπουλος, Σπούνερ, Δημακόπουλος, Καρακάσης, Γιαννόπουλος 3, Παπαδόπουλος Δ., Αλεξίου 1, Γαβαλάς Σπ. 1, Βέκκος, Δήμου, Στάθας, Παττακός, Μπουζάλας 1.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ - ΓΛΥΦΑΔΑ 10-9

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 2-2, 2-2, 3-3

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Τεό Λοράντος): Χαϊδόπουλος Σ., Γωνιωτάκης 1, Γαρδίκας 2, Αλαφραγκής, Αθυμαρίτης, Δίπλαρος, Τσολακούδης 2, Ρομπόπουλος 1, Κοπελιάδης, Τρούλος 1, Ντε Σόουζα 3, Γαβαλάς Ι., Μητράκης, Μανδαλιός, Κοντονής Ν.

ΓΛΥΦΑΔΑ (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τζελάτης 1, Παπούκας 2, Μαυρωτάς Λ. 3, Νιαρχάκος, Περόπουλος, Μπραΐμης, Τρας Μ. 1, Χατζηγούλας 1, Φωτόπουλος 1, Μανιουδάκης, Αλβέρτης, Κουρούβανης Δ., Γαλάνης, Λεμπέσης.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Σάββατο (12/10)

Βουλιαγμένη - Εθνικός 11-3

Υδραϊκός - Χανιά 13-9

Ολυμπιακός - Χίος 23-4

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 18-10

Παλαιό Φάληρο - Γλυφάδα 10-9

Απόλλων Σμύρνης - Πανιώνιος 10-9

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 2 αγώνες)

1. Ολυμπιακός 6

2. Υδραϊκός 6

3. Απόλλων Σμύρνης 6

4. Χανιά 3

5. Πανιώνιος 3

6. Γλυφάδα 3

7. ΠΑΟΚ 3

8. Βουλιαγμένη 3

9. Παλαιό Φάληρο 3

10. Εθνικός 0

11. Χίος 0

12. Παναθηναϊκός 0

ΕΠΟΜΕΝΗ (3η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Tρίτη (15/10)

Χανιά - Ολυμπιακός

Σάββατο (19/10)

Χίος - ΠΑΟΚ

Εθνικός - Υδραϊκός

Πανιώνιος - Βουλιαγμένη

Γλυφάδα - Απόλλων Σμύρνης

Παναθηναϊκός - Παλαιό Φάληρο

Μοιραστείτε το: