24/04/2024
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2019 - 19:01

Φιλικά νικητής ο Παναιτωλικός

Οι Αγρινιώτες επικράτησαν της Α.Ε. Καραϊσκάκης με 1-0

Χρόνο συμμετοχής στους αναπληρωματικούς και σε παίκτες της Κ19 έδωσε ο Λουίς Κάστρο την Παρασκευή (11/10) στη φιλική νίκη του Παναιτωλικού με 1-0 επί της Α.Ε. Καραϊσκάκης.

Ο Πορτογάλος τεχνικός, λοιπόν, είδε εν δράσει όσους δεν έχουν αγωνιστεί πολύ έως τώρα στο πρωτάθλημα, ενώ τελικά δεν έπαιξε ο Γιαννιώτης, που προφανώς κρίθηκε ανέτοιμος ύστερα από τη μακροχρόνια αποχή του από τη δράση.

Το μοναδικό γκολ στον αγώνα που έγινε στο Emileon σημείωσε ο Αριγίμπι στο 16ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λουίς Κάστρο): Γιαννακόπουλος (72' Θεοδωρόπουλος), Μαρσιάλ (46' Μπακαδήμας), Σιέστεντ (70' Γιοβάνοβιτς), Σανιά, Παρράς, Τσιγγάρας, Ταχάρ, Φυτόπουλος (46' Μιμίτο), Ρομάν (46' Μπελεβώνης), Αριγίμπι (46' Καββαδίας), Μπαΐροβιτς.

Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Παππάς, Παπανίκου, Βλάχος, Καπίας, Παναγιώτου, Μέτσε, Ψιάνος, Χατζηστραβός, Γυφτοκώστας, Τσούτσης, Κυβελίδης.

Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Μπουργάνης, Καψάλης, Καραγιαννίδης, Γιαννιώτης, Παππάς, Μασούρας, Νταλακούρας, Μελετίδης, Αλμπάνης, Τερεζίου, Κούστα.