Γερμανία | Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019 - 21:12

Νίκη για Βόλφσμπουργκ, ματσάρα στη Φρανκφούρτη

Οι «λύκοι» επικράτησαν 1-0 της Ουνιόν, στο 2-2 η Άιντραχτ με την Βέρντερ Βρέμης

Με δύο αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε την Κυριακή (6/10) η 7η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα και πιο συγκεκριμένα με τις αναμετρήσεις Βόλφσμπουργκ – Ουνιόν Βερολίνου και Άιντραχτ – Βέρντερ.

Στο πρώτο χρονικά ματς οι «λύκοι» τα βρήκαν σκούρα για 69 λεπτά απέναντι στους νεοφώτιστους που κρατούσαν το 0-0 στην «Φολκσβάγκεν Αρένα», όμως λύγισαν από το τέρμα του Βέγκχορστ στο λεπτό αυτό με την Βόλφσμπουργκ να φτάνει στη νίκη.

Ματσάρα στην Φρανκφούρτη ανάμεσα στην Άιντραχτ και την Βέρντερ Βρέμης με την ομάδα της Βρέμης να προηγείται, την Άιντραχτ να κάνει την ανατροπή και εκεί που κρατούσε τη νίκη να δέχεται στις καθυστερήσεις το γκολ της ισοφάρισης.

Ο Κλάασεν στο 27’ έκανε το 0-1, για να ισοφαρίσει στο 55’ ο Ρόντε σε 1-1. Ο Αντρέ Σίλβα στο 88’ έδωσε προβάδισμα στην Φρανκφούρτη και ενώ όλα έδειχναν ότι θα κρατούσε τη νίκη, ήρθε το 2-2 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ράσιτσα.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (4/10)

Χέρτα Βερολίνου - Φορτούνα Ντίσελντορφ 3-1 (37' Ιμπίσεβιτς, 44' Ντιλορσούν, 62' Ντάριντα - 32' πέν. Χένινγκς)

Σάββατο (5/10)

Φράιμπουργκ - Ντόρτμουντ 2-2 (55' Βάλντσμιντ, 89' αυτ. Ακαντζί - 20' Βίτσελ, 67' Χακίμι)

Πάντερμπορν - Μάιντς 1-2 (14' Ζολίνσκι - 8' Κουαϊσόν, 32' πέν. Μπροζίνσκι)

Μπάγερ Λεβερκούζεν - Λειψία 1-1 (66' Φόλαντ - 78' Ενκουνκού)

Μπάγερν Μονάχου - Χόφενχαϊμ 1-2 (73' Λεβαντόφσκι - 54', 79' Ανταμιάν)

Σάλκε - Κολωνία 1-1 (71' Σερντάρ - 90'+2 Χέκτορ)

Κυριακή (6/10)

Γκλάντμπαχ - Άουγκσμπουργκ 5-1 (2' Ζακάρια, 8’, 13' Χέρμαν, 39' Πλεά, 83' Εμπολό - 81' Νίντερλεχνερ)

Βόλφσμπουργκ - Ουνιόν Βερολίνου 1-0 (69’ Βέγκχορστ)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Βέρντερ Βρέμης 2-2
(55’ Ρόντε, 88’ Αντρέ Σίλβα - 27’ Κλάασεν, 90’+1’ πεν. Ράσιτσα)