20/04/2024
Ισπανία | Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2019 - 01:36

Πήρε βαθμό στην Ανδαλουσία η Εϊμπάρ

Για τέταρτο σερί παιχνίδι αήττητη μετά το 1-1 στην έδρα της Μπέτις

Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το βράδυ της Παρασκευής (4/10) το παιχνίδι ανάμεσα στην Μπέτις και την Εϊμπάρ με το οποίο άνοιξε η 8η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Η Εϊμπάρ πήρε έναν υπερπολύτιμο βαθμό στην έδρα των «πράσινων» της Σεβίλλης παραμένοντας έτσι για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι αήττητη, ενώ η Μπέτις έχασε και άλλο έδαφος παραμένοντας μακριά από τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 34’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ορεγιάνα, πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Κανάλες όταν ανέτρεψε εντός περιοχής τον Εσκαλάντε, με το 0-1 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι της Μπέτις μπήκαν δυνατά για να φτάσουν στην ανατροπή και η πίεσή τους απέδωσε καρπούς στο 69’ ισοφαρίζοντας με κοντινή προβολή του Μορόν (φάση που εξετάστηκε και στο VAR), όμως παρά το 1-1 δεν κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη.