Γερμανία | Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2019 - 00:32

Εύκολα η Χέρτα, 3-1 την Φορτούνα Ντίσελντορφ

Οι Βερολινέζοι παρότι βρέθηκαν να χάνουν 0-1, πήραν άνετα τη νίκη

Με την αναμέτρηση στο Βερολίνο ανάμεσα στη Χέρτα και την Φορτούνα Ντίσελντορφ άνοιξε την Παρασκευή (4/10) η αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα.

Ένα ματς στο οποίο η Χέρτα παρότι βρέθηκε να χάνει 0-1 έκανε την ανατροπή, πριν το ημίχρονο μάλιστα και έφτασε στη νίκη και τους 10 βαθμούς, τη στιγμή που η Φορτούνα έμεινε στους 4 πόντους.

Η ομάδα του Ντίσελντορφ άνοιξε το σκορ στο 32’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χένινγκς, όμως η χαρά των παικτών της δεν κράτησε παρά μόνο πέντε λεπτά. Τόσα χρειάστηκαν για να ισοφαρίσει ο Ιμπίσεβιτς σε 1-1, ενώ στο 44’ ο Ντιλορσούν έδωσε το προβάδισμα στους Βερολινέζους πριν το ημίχρονο. Το τελικό 3-1 πέτυχε στο 62’ ο Ντάριντα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα:

Παρασκευή 4/10

Χέρτα Βερολίνου – Φορτούνα Ντίσελντορφ 3-1 (37’ Ιμπίσεβιτς, 44’ Ντιλορσούν, 62’ Ντάριντα – 32’ πεν. Χένινγκς)