19/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2019 - 09:01

Έχασε το απόλυτο στις καθυστερήσεις η ΑΕΚ στους Νέους

Η Ένωση αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Παναιτωλικό * Είχε και δύο δοκάρια * Πρώτος βαθμός για τη Λαμία * Φουλ της... ισοπαλίας * Τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου

Στις καθυστερήσεις έχασε την ευκαιρία να κάνει το 4 στα 4 στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας 1 η ΑΕΚ. Η Ένωση αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο το Σάββατο (21/9) και έχασε τους πρώτους της βαθμούς.

Η ομάδα του Ηλία Καλοπήτα ήταν σαφώς ανώτερη και είχε και δύο δοκάρια στο πρώτο μέρος με τους Μαχαίρα και Τσέλιο, δημιουργώντας σωρεία ευκαιριών.

Τελικά, κατάφερε να προηγηθεί στο 75ο λεπτό με τον Χριστόπουλο έπειτα από ασίστ του Κορομηλά.

Παρόλα αυτά, στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σκιαδάς εξασφάλισε έναν βαθμό για τους Αγρινιώτες με εκτέλεση φάουλ, με την μπάλα να βρίσκει και στον Αρβανίτη και να αλλάζει πορεία.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Βασίλης Ξανθόπουλος): Παρδαλός, Παναγιωτίδης, Φραγκούλης, Μελιάδης, Κωνσταντόπουλος, Σκιαδάς, Ντούκας (80’ Μούκας), Μπελεβώνης, Μουρατίδης (73’ Ντούλιας), Πανταζής, Παναγιωτόπουλος (62’ Σκόνδρας).

ΑΕΚ (Ηλίας Καλοπήτας): Θεοχάρης, Κάτσικας (55’ Γκέγκα, 80’ Κώτσιος), Σταμούλης, Καραβίδας, Αρβανίτης, Ποζατζίδης, Μάρκου (55’ Κοσίδης), Ρουκουνάκης (70’ Κορομηλάς), Χριστόπουλος, Τσέλιος (80’ Τσαρούχας), Μαχαίρας.

Και τα υπόλοιπα ματς της ημέρας ολοκληρώθηκαν ισόπαλα, με τη Λαμία να πανηγυρίζει τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα μετά το 1-1 με τον Πανιώνιο.