29/03/2024
Κύπελλο Ελλάδας | Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2019 - 23:04

Άνετα στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδος ο Πανσερραϊκός

Τα «λιοντάρια» επικράτησαν 2-0 του Π.Ο. Τρίγλιας και συνεχίζουν στον δεύτερο τη τάξει θεσμό

Αποτελεί μία από τις πιο ιστορικές ομάδες της χώρας μας και η οποία τα τελευταία χρόνια ελέω διαφόρων, βολοδέρνει στα… αλώνια της Γ’ Εθνικής.

Ο λόγος για τον Πανσερραϊκό ο οποίος αγωνίστηκε την Κυριακή (15/9) στην 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος με αντίπαλο τον Π.Ο. Τρίγλιας τον οποίο νίκησε με 2-0 και προκρίθηκε στον 4ο γύρο όπου και θα αντιμετωπίσει ομάδα της Σούπερ Λίγκας 2.

Τα «λιοντάρια» είχαν τον πλήρη έλεγχο σε όλο το ματς και στο 25’ πήρε προβάδισμα μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια με τρεις μπαλιές και τον Γκούρτσα να βρίσκει να βρίσκει με κεφαλιά πάσα τον Παπαβασιλείου ο οποίος με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς των 500 περίπου φιλάθλων που ήταν στο ματς.

Το γρήγορο 2-0 στο δεύτερο ημίχρονο ουσιαστικά έκρινε και το παιχνίδι, ένα τέρμα που σημείωσε ο Γκούρτσας με καρφωτή κεφαλιά, νικώντας τους πάντες στον αέρα. Στα υπολοιπόμενα λεπτά το 2-0 δεν άλλαξε και έτσι ο Πανσερραϊκός, που κάποτε είχε φτάσει μέχρι τους «4» του θεσμού, συνεχίζει στον δεύτερο τη τάξει θεσμό περιμένοντας τον αντίπαλό του στην επόμενη φάση.