29/03/2024
Αρχείο | Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2019 - 16:24

Κέρδισε την Εθνική Ενόπλων η Καλαμάτα, λαχτάρησαν με Κασωτάκη

Ο νεαρός τερματοφύλακας της «Μαύρης Θύελλας» τραυματίστηκε και διακομίστηκε στο νοσοκομείο στη νίκη με 2-0 * Πήρε εξιτήριο

Τα χαμόγελα... πάγωσαν στην Καλαμάτα, αλλά η ηρεμία επανήλθε ευτυχώς. Η «Μαύρη Θύελλα» επικράτησε το Σάββατο 2-0 της Εθνικής Ενόπλων, αλλά η φιλική νίκη επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του Δημήτρη Κασιωτάκη.

O νεαρός τερματοφύλακας τραυματίστηκε σοβαρά στο 20ό λεπτό όταν σε μια έξοδο εκτός περιοχής συγκρούστηκε με τον Γαλούπη.

Αφού έλαβε τις πρώτες βοήθειες στο γήπεδο και του τοποθετήθηκε κολάρο, διακομίστηκε στο νοσοκομείο.

Ευτυχώς, διαπιστώθηκε ότι δεν έχει κάτι σοβαρό, καθώς, όπως αποδείχθηκε, επρόκειτο για ένα χτύπημα – τράνταγμα στον αυχένα και ήδη πήρε εξιτήριο.

Στα αγωνιστικά, η Καλαμάτα έδειξε καλά δείγματα και εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν, ενώ το σκορ θα μπορούσε να είναι ακόμα μεγαλύτερο.

Ο Ράκιτς άνοιξε το σκορ με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Στεργίδη το 52ο λεπτό, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε και το 2-0 με τον Αλεξόπουλο στο 56' έπειτα από διπλή προσπάθεια και αφού αρχικά είχε διώξει ο Δασκαλάκης.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Βασίλης Βούζας): Κασωτάκης [20' Πάντος (60' Στεφανάκος)], Τσουβαλτζίδης (70' Ακριστινάϊ), Γαλούπης (62' Γκελγκέρια), Τσιβελεκίδης (75' Ψυχογιάννης), Ιντζίδης, Τζόκιτς (7' Τσουβαλτζίδης), Ζαχαρόπουλος (75' Ρουμελιώτης), Στεργίδης (62' Μπάμπης), Βουκμίροβιτς (75'Χαρλέπας), Ράκιτς (62' Σάμπσον), Αλεξόπουλος (54' Καζβιρόπουλος).

ΕΘΝΙΚΗ ΕΝΟΠΛΩΝ (Θοδωρής Παχατουρίδης): Λυμπερόπουλος (35' Δασκαλάκης), Αμπντούν, Νιφαδόπουλος (46' Κεφαλάς), Γκίνο (46' Βλάχος), Βουρνάζος (46' Κορνελάτος), Χοτζάλι (4' Καρράς), Ταμπάκης (46' Καναβέτας), Τσανδάρης (46' Διλαβέρης), Στρίγκας [46' Ντίνος (74' Κουϊρουκίδης), Βίλα (46' Παπανικολάου), Σμυρλής (46' Νιζάμης).