20/09/2019
ΚΑΛΑΜΑΤΑ | Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2019 - 22:00

Όλα τα λεφτά ο Κουϊρουκίδης για την Καλαμάτα

Με χατ τρικ του 24χρονου επιθετικού, η «Μαύρη Θύελλα» επιβλήθηκε φιλικά με 0-4 της Εράνης Φιλιατρών

Εύκολο έργο είχε η Καλαμάτα στο κυριακάτικο (8/9) εκτός έδρας φιλικό με την Εράνη Φιλιατρών.

Η «Μαύρη Θύελλα» επικράτησε με 0-4, έχοντας σε μεγάλα κέφια τον Κουϊρουκίδη.

Και τα τέσσερα γκολ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Ο 24χρονος επιθετικός πρόλαβε σε 45 λεπτά που αγωνίστηκε να πετύχει τρία γκολ και να δώσει μια ασίστ, δείχνοντας με την εκτελεστική αλλά και δημιουργική του ικανότητα.

Στο 4’ άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, στο 24’ έγραψε το 0-2 ενώ στο 39’ με νέο πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε, λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Γεωργόπουλος, μετά από πάσα του Κουϊρουκίδη.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ (Κώστας Λυμπερόπουλος): Αλεξανδρόπουλος, Μπουρδέκας, Ανδρώνης, Παπαγεωργίου, Χάρμπας, Ασημακόπουλος, Πέππας, Χαραλαμπόπουλος, Βλαχόπουλος, Βέλλης. Έπαιξαν και οι Λαμπρόπουλος, Γιαννακόπουλος, Νταβιντ, Μιχαλακόπουλος,Τσοροβάς.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Βασίλης Βούζας): Πάντος (60′ Στεφανάκος), Τσουβαλτζίδης (60′ Γκελκέϊρα), Γαλούπης, Τσιβελεκίδης (80′ Δήμος), Ιντζίδης, Ζαχαρόπουλος (58′ Μπάμπης), Τζόκιτς, Βουκμίροβιτς ( 80′ Σάμσον), Στεργίδης (80′ Ακριστινέϊ ), Κουϊρουκίδης (46′ Ράκιτς), Αλεξόπουλος (αναγκ. αλλ. 13′ Γεωργόπουλος, 63′ Καζβιρόπουλος).