16/04/2024
ΕΘΝΙΚΟΣ | Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου 2019 - 11:34

Θετικό τεστ για τον Εθνικό

Οι Πειραιώτες κέρδισαν... φιλικά τον Άρη Βούλας με 1-2

Αρκετά καλά δείγματα γραφής παρουσίασε ο Εθνικός την Κυριακή (2/9), επικρατώντας εκτός έδρας με 1-2 του Άρη Βούλας σε φιλική αναμέτρηση.

Οι Πειραιώτες κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με ανατροπή, με τον Δημήτρη Τερεζόπουλο να χρησιμοποιεί όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στην διάθεση του μοιράζοντας τον χρόνο συμμετοχής και στα δύο ημίχρονα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, με την απάντηση των «μπλε» να έρχεται στην επανάληψη.

Συγκεκριμένα, στο 59' ο Χατζηστάμου ισοφάρισε σε 1-1 ενώ στο 61' ο Διάκος έγραψε το τελικό 1-2.

Η σύνθεση του Εθνικού: Βουτσινάς (30' Χαλκίδης), Ευαγγέλου (45' Αθανασίου), Παπαγεωργίου (45' Ζούπας), Λαμπράκης (30' Χατζηστάμου, 70' Κοντός), Νταούλιας (45' Κούρτι), Δημακάκος (30' Φιλιππαίος), Τσιντώνης (45' Μπαλούρδος), Πολίτης (45' Διάκος), Σκεντεράι (45' Μακροστέργιος, 70' Κεφής), Γκέτσι (45' Σαραντόπουλος), Γραμματικόπουλος (70' Βοϊδονικόλας).