25/04/2024
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ | Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου 2019 - 00:59

Αναστασίου: «Καλύτεροι σε μεγάλο βαθμό εμείς»

Κόντρα στη ροή τα γκολ της Λαμίας σύμφωνα με τον προπονητή του Ατρόμητου

Ως καλύτερο χαρακτήρισε τον Ατρόμητο, ο προπονητής των Αθηναίων Γιάννης Αναστασίου μετά το 2-2 της Κυριακής (1/9) απέναντι στην Λαμία για την 2η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1, στην συνέντευξη Τύπου.

Ο Ηπειρώτης προπονητής μίλησε για παιχνίδι με τρομερή εξέλιξη και ότι οι ποδοσφαιριστές του αδίκησαν τους εαυτούς τους, ειδικά στην φάση του δεύτερου τέρματος της ομάδας της Φθιώτιδας που προήλθε από λάθος του Ρισβάνη.

Αναλυτικά τι δήλωσε ο Γιάννης Αναστασίου:

«Τρομερή εξέλιξη με ωραία γκολ πιστεύω ότι σε μεγάλο βαθμό ήμασταν καλύτεροι στο παιχνίδι, είχαμε τον έλεγχο και κόντρα στη ροή του αγώνα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο δώσαμε ένα γκολ στον αντίπαλο βάζοντας δύσκολα στους εαυτούς μας. Ευτυχώς ισοφαρίσαμε γρήγορα, πετύχαμε και ένα τρίτο γκολ το οποίο ακυρώθηκε, δεν έχω άποψη αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.

Το παιχνίδι έγινε ροντέο στα τελευταία λεπτά και είχε αρκετό ενδιαφέρον. Πιστεύω ότι κάνουμε βήματα μπροστά, αλλά μερικές φορές με τις αποφάσεις μας φέρνουμε τους εαυτούς μας πίσω. Θα πρέπει να δουλέψουμε και να βελτιώσουμε τον τρόπο σκέψης μας και να λειτουργούμε πιο γρήγορα σε κάποια διαστήματα του παιχνιδιού».