20/04/2024
ΒΟΛΟΣ ΠΑΕ | Δευτέρα 12 Αυγούστου 2019 - 23:29

Φιλική τριάρα ο Βόλος, 3-1 τον Απόλλωνα Λάρισας

Δύο γκολ ο Μυστακίδης και ένα ο Μάντζης για τους νικητές, ο Μπρέμπος το γκολ Απόλλωνα * Έχασαν πέναλτι οι Βολιώτες

Νίκη με σκορ 3-1 σημείωσε το απόγευμα της Δευτέρας (12/8) ο Βόλος με αντίπαλο τον Απόλλωνα Λάρισας στη Φιλιππούπολη, σε φιλική αναμέτρηση.

Ένα ματς το οποίο οι Βολιώτες ανέβασαν στροφές στην επανάληψη και έφτασαν στη νίκη με 3-1 με τον Μυστακίδη να σκοράρει δις, ενώ ο Μάντζης σημείωσε άλλο ένα τέρμα. Οι Λαρισαίοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με τον Μπρέμπο.

Για την λαρισινή ομάδα δοκιμάστηκε ο Βραζιλιάνος Γκουστάβο ο οποίος άφησε θετικές εντυπώσεις.

Μετά το 0-0 του πρώτου μέρους στο οποίο ο Βόλος έχασε πέναλτι με τον Σαρμιέντο στο 35’, στην επανάληψη ο Μάντζης έκανε στο 64’ το 0-1 για την ομάδα του. Από σέντρα του Γκουντρουμπή ο Μπρέμπος με βολέ ισοφάρισε στο 72’ σε 1-1, όμως άμεση ήταν η απάντηση των Βολιωτών με τον Μυστακίδη να κάνει στο 73’ το 1-2. Το τελικό 1-3 σημείωσε ο ίδιος παίκτης εννιά λεπτά πριν το φινάλε.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Σκούπρας, Σουλιώτης, Καρατάσιος, Κουρτεσιώτης, Κούλπας, Χατζής, Ναζίμ, Γκουστάβο, Λίταινας, Σιφναίος.

Αγωνίσθηκαν και οι: Νύκταρης, Γκουντρουμπής, Κοντοθανάσης, Μπρέμπος, Καρδάμης, Τασιούλης, Καμπέρης, Μπιμάι, Κακάμης, Καψάσκης, Κοσμίδης, Ζίσι, Βαγενάς, Γαρυφαλλόπουλος, Λουκάς.

ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Διαμαντής (85΄ Μήτογλου), Μπασόνγκ, Φεράρι, Μαξ, Ατιγιαλάχ, Ζοάο, Σαρμιέντο, Μυστακίδης (85΄ Μπαλογιάννης), Μάντζης.