26/04/2024
Αρχείο | Δευτέρα 12 Αυγούστου 2019 - 22:13

Ήττα για τα Χανιά από τη Βέροια

Οι απουσίες έπαιξαν και αυτές ρόλο για την κρητική ομάδα που ηττήθηκε 1-0 σε φιλικό στη Κουτσούφλιανη

Την ήττα με σκορ 1-0 γνώρισαν το απόγευμα της Δευτέρας (12/8) τα Χανιά σε φιλική αναμέτρηση με αντίπαλο την Βέροια στη Κουτσούφλιανη Νάουσας που προετοιμάζονται οι δύο ομάδες.

Η κρητική ομάδα δέχτηκε το γκολ που έκρινε και το παιχνίδι στο 35’ από τον Σιμόνι, ενώ το φιλικό ήταν διάρκειας 80 λεπτών. Οι απουσίες έπαιξαν ρόλο για τα Χανιά καθώς δεν αγωνίστηκαν για διάφορους λόγους οι Ζιαμπάρης, Ουνγιαλίδης, Χύσι, Καρτσαμπάς και Κεχαγιάς, όπως και ο ανέτοιμος Λεοζίνιο.

Καλύτερη η «Βασίλισσα του Βορρά» στο πρώτο μέρος είχε πλην του γκολ και ένα δοκάρι, αλλά και ένα ακυρωθέν τέρμα. Η ομάδα του Αλέξανδρου Βοσνιάδη ανέβηκε στην επανάληψη αλλά πλην των σουτ των Μουμίν και Βρεττού δεν απείλησε την εστία της μακεδονικής ομάδας.

Στο 10’ μετά από σέντρα του Μουχάλη ο Μελικιώτης για την Βέροια με σουτ σημάδεψε το εξωτερικό μέρος του κάθετου δοκαριού, ενώ στο 14’ μετά από σουτ του Βρεττού για τα Χανιά η μπάλα σταμάτησε στο σώμα του Αρναρέλλη.

Με τη συμπλήρωση 34 λεπτών αγώνα από γύρισμα του Αρναρέλλη ο Τσιμόπουλος έδιωξε σε κόρνερ. Από την εκτέλεσή του η μπάλα από τις κόντρες έφτασε στο Σιμόνι που με κοντινό πλασέ την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Λαμπίρης έπεσε στα πόδια του Σιμόνι και απομάκρυνε τη μπάλα γλιτώνοντας το 2-0, ενώ στην επανάληψη στο 44’ το σουτ του Μουμίν μπλόκαρε ο Μπλατσιώτης και στο 76’ αυτό του Βρεττού πέρασε άουτ.

ΧΑΝΙΑ (Αλέξανδρος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης (30' Λαμπίρης, 52' Λαζαρίδης), Πάνος (69' Βρεττός), Ανδρέου (41' Καραγεώργης), Σελινιωτάκης, Σωτηράκος, Παπαχρήστος (63' Ανδρέου), Μουμίν (69' Παναγιωτούδης), Παναγιωτούδης (41' Τριανταφυλλάκος), Βρεττός (41' Δημητριάδης), Αρναρέλλης (69' Μπερντίος), Τζιώρας (41' Κουσκουνάς).

ΒΕΡΟΙΑ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσιμόπουλος, Μουχάλης, Λεφίδης, Μανιώτης, Μαραγκός, Βεργώνης, Πολύζος, Ν. Ζούρκος, Σιμόνι, Κανούλας, Μεληκιώτης.

Β' ημίχρονο: Μπλατσιώτης, Αλ. Ζούρκος, Μπεκατώρος (69' Βασίλτσης), Μουρατίδης, Στάμου, Πολύζος (77' Ιωάννου), Μπλέτσας, Χαντζάρας, Σκαθαρούδης, Κανούλας (64' Τρούπκος), Πέντα.