25/04/2024
Ομάδες | Κυριακή 11 Αυγούστου 2019 - 19:42

Άρεσε στο φιλικό η Μαρκό, 3-0 τον Ηλυσιακό

Πολύ καλή εικόνα της ομάδας του Μαρκόπουλου απέναντι στους Ζωγραφιώτες

Φιλική νίκη με σκορ 3-0 πέτυχε το απόγευμα του Σαββάτου (10/8) η ομάδα της Μαρκό απέναντι στον Ηλυσιακό στο Μαρκόπουλο.

Η ομάδα του Πέτρου Τσιγκούλη είχε πολύ καλή εικόνα και νίκησε την ομάδα του Ζωγράφου η οποία θέλει ακόμα δουλειά καθώς έδειξε «χτυπητές» αδυναμίες κυρίως στην άμυνα.

Σκόρερ για τους νικητές και νεοφώτιστους στη Γ’ Εθνική οι Χίσο στο πρώτο ημίχρονο και Σεχολάρι, Μεσίνης στην επανάληψη. Επόμενο φιλικό για την Μαρκό την Τρίτη (13/8) με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό στις εγκαταστάσεις των «πράσινων» στο Κορωπί.

ΜΑΡΚΟ (Πέτρος Τσιγκούλης): Κακαγιάς, Γκριμέκης, Γρηγοριάδης, Τσίκλος, Μεταλληνός, Αλεξίου, Φουκαράς, Γκεμίσης, Σεχολάρι, Χίσο, Μασκλαβάνος.

Έπαιξαν και οι: Ξαγοράρης, Σταυρόπουλος, Κοκαβέσης, Μπαλάσκας, Μεσίνης, Κούκας, Σάμιος.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Χερίδης): Κοντοπίδης, Γιαβρούδης, Μπαλάσκας, Ξανθόπουλος, Τσίκος, Ρουμελιώτης, Παπακώστας, Ρενάλντο, Σαμιώτης, Νομικός, Λογοθέτης.

Έπαιξαν και οι: Βεζύρης, Πουλέρι, Σαράντος, Βελιάσι, Χαρίτος, Νικολαϊδης, Αυλωνίτης, Βουσάι, Καμμένης, Καρώνης, Αποστολόπουλος.