25/04/2024
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ | Σάββατο 10 Αυγούστου 2019 - 21:41

Πρεμιέρα με νίκη στα τεστ του Απόλλωνα Σμύρνης

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» επικράτησε με 0-2 του Πανδραμαϊκού στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας εν όψει της νέας σεζόν * Και τα δύο γκολ ο υπό δοκιμήν Πέλκας

Θετική αρχή στα φιλικά ματς προετοιμασίας έκανε το Σάββατο (10/8) στο Εθνικό Στάδιο Δράμας ο Απόλλων Σμύρνης, καθώς επικράτησε με 0-2 του Πανδραμαϊκού.

Οι γηπεδούχοι, που αγωνίστηκαν με την «Ελαφρά Ταξιαρχία» στο πλαίσιο των εορτασμών για τη συμπλήρωση 50 χρόνων από την ίδρυση τους άντεξαν στο α’ ημίχρονο, παρά τη διαφορά δυναμικότητας με τους «κυανόλευκους», οι οποίοι αν και είχαν αρκετές τελικές δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Στο β’ ημίχρονο, ωστόσο, τα δεδομένα άλλαξαν… Οι παίκτες του Νίκου Παπαδόπουλου βρήκαν διαδρόμους και τελικά κατάφεραν να πάρουν τη νίκη γοήτρου με δύο γκολ από κεφαλιές του 19χρονου υπό δοκιμήν επιθετικού, Βασίλη Πέλκα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο προπονητής της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» έδωσε χρόνο σε όλους τους παίκτες, που είχε στη διάθεση του

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Αναγνωστόπουλος, Γκίνο, Λαρέα, Βαφέας, Χουχούμης, Μπλάζιτς, Πατρλαλης, Μπαστιάνος, Τόμας, Γιαννιτσάνης, Βάρκας.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Χουάντερσον, Χειρίντραντας, Κύργιας, Ζησόπουλος, Βιτλής, Αγρόδημος, Πέλκας, Λάμπη, Λαγός, Ρώσση.