06/12/2019
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | Τετάρτη 7 Αυγούστου 2019 - 22:33

Νικητής ο Παναιτωλικός στο Αγρίνιο

Επικράτησε με 1-0 του Πανιωνίου σε φιλική αναμέτρηση

Ο Παναιτωλικός ήταν ο νικητής της φιλικής αναμέτρησης κόντρα στον Πανιώνιο, που διεξήχθη την Τετάρτη (7/8) στο Αγρίνιο.

Τα «καναρίνια» επικράτησαν με 1-0, σε ένα παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε παρουσία περίπου 2.000 φίλων τους.

Και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους, ωστόσο εκείνοι που χαμογέλασαν ήταν οι γηπεδούχοι.

Ο Παναιτωλικός μπήκε δυνατά στο ματς και στο 7' είχε δοκάρι με τον Ντάλσιο ενώ ένα λεπτό αργότερα άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Καββαδία. Οι Νεοσμυρνιώτες προσπάθησαν να αντιδράσουν και είχαν δύο καλές στιγμές με τους Σίντι Άλι και Τσιλούλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε αισθητά, λόγω και των αλλαγών, με τον Πανιώνιο να χάνει καλή ευκαιρία στο 61' με το σουτ του Μαξίμοβιτς.

Η αρχική ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Κνετ, Λουσέρο, Μπακαδήμας, Τσιγγάρας, Λιάβας, Μπάλμπι, Φυτόπουλος, Ντάλσιο, Ντίας, Ρομάν, Καββαδίας.

Επαιξαν και οι: Ντουάρτε, Μπαΐροβιτς, Ταχάρ, Σανιά, Μιμίτο, Κνετ, Γιουβάνοβιτς, Μπελεβώνης, Θεοδωρόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Σκόνδρας.

Η αρχική ενδεκάδα του Πανιωνίου: Μαλέρμπ, Κούρντι, Σαραμαντάς, Ευαγγέλου, Ντομίνγκες, Κόρμπος, Μαξίμοβιτς, Καμαρά, Σίντι Αλί, Τσιλούλης, Γρίβας.

Επαίξαν και οι: Οικονομίδης, Μιλόγεβιτς, Δούμτσιος, Μπαξεβάνος, Σταυρόπουλος, Νίκας,