12/12/2019
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ | Κυριακή 21 Ιουλίου 2019 - 21:47

Έβγαλε κούραση και ηττήθηκε η Παναχαϊκή...

Η Οστάνδη τη νίκησε 4-1 σε φιλική αναμέτρηση

Βαριά ήττα γνώρισε την Κυριακή (21/7) η Παναχαϊκή, στο τρίτο φιλικό αγώνα της βασικής της προετοιμασίας.

Οι Αχαιοί φιλοξενήθηκαν από την Οστάνδη, η οποία - όντας σαφώς πιο έτοιμη - τους νίκησε με 4-1.

Οι παίκτες του Ζβέζνταν Μιλόσεβιτς παρουσιάστηκαν αρκετά ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο ωστόσο στο δεύτερο έμειναν από δυνάμεις, απόρροια των καθημερινών προπονήσεων.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11' με τον Ράισελ ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Νταές έγραψε το 2-0. Οι «κοκκινόμαυροι» έβγαλαν αντίδραση και στο 22' μείωσαν σε 2-1 με κεφαλιά του Τσελεπίδη έπειτα από κόρνερ του Λινάρδου.

Πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους, οι Βέλγοι τριπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπαντά. Στη συνέχεια ακολούθησαν δύο καλές στιγμές για τους «κοκκινόμαυρους» με τον Ντανίλο (71', 78') πριν διαμορφωθεί το τελικό 4-1 στο 89' με αυτογκόλ του Άβντιτς.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Ζβέζνταν Μιλόσεβιτς): Σούλης, Πατάπης, Σταμόπουλος (46' Βασιλικόπουλος), Μάρκοβιτς, Τσελεπίδης ( 46' Άντβιτς), Μουστακόπουλος, Μαυριάς, Λινάρδος, Μωραΐτης, Κυνηγόπουλος, Mάντσεν.

Μετά το 57' η 11άδα ήταν: Ατανάκοβιτς, Μάρκοβιτς, Πατάπης, Βασιλικόπουλος, Άντβιτς, Παπατόλιος, Πατρώνης, Ντανίλο, Βαρσαμίδης, Μασούρας Αντωνακόπουλος.