Τη 12η αγωνιστική το μεταξύ τους ντέρμπι
Το πρόγραμμά τους στη φετινή Ευρωλίγκα έμαθαν την Παρασκευή (19/7) Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός.
Το μεταξύ τους ντέρμπι θα καθυστερήσει φέτος, καθώς θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής στις 6 Δεκεμβρίου στις 21.30 στο ΟΑΚΑ.
Όσον αφορά την πρεμιέρα, οι «πράσινοι» ξεκινούν εντός έδρας υποδεχόμενοι τον Ερυθρό Αστέρα την Παρασκευή 4 Οκτωβρίου.
Αντίθετα, ο Ολυμπιακός δοκιμάζεται μια μέρα νωρίτερα (3/10) μακριά από το ΣΕΦ απέναντι στην Βιλερμπάν.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού:
ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική
Παρασκευή (04/10, 21:30) Παναθηναϊκός - Ερυθρός Αστέρας
2η αγωνιστική
Πέμπτη (10/10, 21:45) Βιλερμπάν - Παναθηναϊκός
3η αγωνιστική
Πέμπτη (17/10, 21:30) Παναθηναϊκός - Αρμάνι Μιλάνο
4η αγωνιστική
Πέμπτη (24/10, 20:00) Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης - Παναθηναϊκός
5η αγωνιστική + 6η αγωνιστική
Τρίτη (29/10, 20:00) Χίμκι - Παναθηναϊκός
Πέμπτη (31/10, 21:00): Παναθηναϊκός - Αναντολού Εφές
7η αγωνιστική
Παρασκευή (08/11, 21:30) Παναθηναϊκός - Βαλένθια
8η αγωνιστική
Πέμπτη (14/11, 21:00) Παναθηναϊκός - Άλμπα Βερολίνου
9η αγωνιστική + 10η αγωνιστική
Τρίτη (19/11, 20:00) Ζαλγκίρις Κάουνας - Παναθηναϊκός
Παρασκευή (22/11, 21:30) Μπάγερν Μονάχου - Παναθηναϊκός
11η αγωνιστική
Πέμπτη (28/11, 21:00) Παναθηναϊκός - Μπασκόνια
12η αγωνιστική
Παρασκευή (06/12, 21:30) Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός
13η αγωνιστική
Παρασκευή (13/12, 22:00) Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός
14η αγωνιστική + 15η αγωνιστική
Τρίτη (17/12, 21:00) Παναθηναϊκός - Φενέρμπαχτσε
Πέμπτη (19/12, 21:05) Μακάμπι Τελ Αβίβ - Παναθηναϊκός
16η αγωνιστική
Πέμπτη (26/12, 21:00) Παναθηναϊκός - Ρεάλ Μαδρίτης
17η αγωνιστική
Παρασκευή (03/01, 20:00) ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Παναθηναϊκός
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ
18η αγωνιστική
Πέμπτη (09/01, 21:45) Αρμάνι Μιλάνο - Παναθηναϊκός
19η αγωνιστική + 20η αγωνιστική
Τετάρτη (15/01, 21:00) Παναθηναϊκός - Μπάγερν Μονάχου
Παρασκευή (17/01, 21:30) Παναθηναϊκός - Ζαλγκίρις Κάουνας
21η αγωνιστική
Παρασκευή (24/01, 21:30) Παναθηναϊκός - Βιλερμπάν
22η αγωνιστική
Παρασκευή (31/01, 22:00) Βαλένθια - Παναθηναϊκός
23η αγωνιστική + 24η αγωνιστική
Τετάρτη (05/02, 20:00) Ερυθρός Αστέρας - Παναθηναϊκός
Παρασκευή (07/02, 21:30) Παναθηναϊκός - Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης
25η αγωνιστική
Παρασκευή (21/02, 21:30) Παναθηναϊκός - Μπαρτσελόνα
26η αγωνιστική
Παρασκευή (28/02, 22:00) Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός
27η αγωνιστική + 28η αγωνιστική
Τρίτη (03/03, 21:00) Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
Πέμπτη (05/03, 21:00) Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας
29η αγωνιστική
Παρασκευή (13/03, 20:45) Φενέρμπαχτσε - Παναθηναϊκός
30η αγωνιστική
Πέμπτη (19/03, 21:00) Άλμπα Βερολίνου - Παναθηναϊκός
31η αγωνιστική + 32η αγωνιστική
Τετάρτη (25/03, 21:00) Παναθηναϊκός - Χίμκι
Παρασκευή (27/03, 20:30) Αναντολού Εφές - Παναθηναϊκός
33η αγωνιστική
Παρασκευή (03/04, 21:00) Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ
34η αγωνιστική
Παρασκευή (10/04, 22:00) Μπασκόνια - Παναθηναϊκός
Αναλυτικά το πρόγραμμα του Ολυμπιακού:
ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική
Πέμπτη (3/10, 21:45), Βιλερμπάν - Ολυμπιακός
2η αγωνιστική
Παρασκευή (11/10, 21:30), Oλυμπιακός - Βαλένθια
3η αγωνιστική
Παρασκευή (18/10, 21:30), Ολυμπιακός - Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης
4η αγωνιστική
Παρασκευή (25/10, 22:00), Μπασκόνια - Ολυμπιακός
5η αγωνιστική + 6η αγωνιστική
Τετάρτη (30/10, 20:00) ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός
Παρασκευή (1/11, 21:30), Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ
7η Αγωνιστική
Πέμπτη (7/11 21:00) Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές
8η αγωνιστική
Παρασκευή (15/11, 21:30) Ολυμπιακός - Ζαλγκίρις Κάουνας
9η αγωνιστική + 10η αγωνιστική
Τρίτη (19/11, 21:30) Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός
Πέμπτη (21/11, 21:00) Άλμπα Βερολίνου - Ολυμπιακός
11η αγωνιστική
Παρασκευή (29/11, 21:30) Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο
12η αγωνιστική
Παρασκευή (6/12, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ - Ολυμπιακός
13η αγωνιστική
Πέμπτη (12 Δεκεμβρίου, 22:00) Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός
14 αγωνιστική + 15η αγωνιστική
Τετάρτη (18/12, 21:00) Ολυμπιακός - Χίμκι
Παρασκευή (20/12, 20:00) Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός
16η αγωνιστική
Παρασκευή (27/12, 21:00) Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός
17η αγωνιστική
Πέμπτη (2/01, 21:00) Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ
18η αγωνιστική
Παρασκευή (10/01, 22:00) Βαλένθια - Ολυμπιακός
19η αγωνιστική + 20η αγωνιστική
Τρίτη (14/01, 21:00) Ολυμπιακός - Άλμπα Βερολίνου
Παρασκευή (17/01, 21:30), Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου
21η αγωνιστική
Παρασκευή (23/01, 20:00) Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ολυμπιακός
22η αγωνιστική
Πέμπτη (30/01, 21:00) Ολυμπιακός - Μπασκόνια
23η αγωνιστική + 24η αγωνιστική
Τρίτη (4/02, 20:00) Ζαλγκίρις Κάουνας - Ολυμπιακός
Πέμπτη (6/02, 21:00) Ολυμπιακός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας
25η αγωνιστική
Πέμπτη (20/02, 21:00) Ολυμπιακός - Βιλερμπάν
26η αγωνιστική
Πέμπτη (27/02, 21:05), Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ολυμπιακός
27η αγωνιστική + 28η αγωνιστική
Τρίτη (3/03, 21:00), Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Παρασκευή (6/03, 21:30) Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός
29η αγωνιστική
Πέμπτη (12/03, 21:45), Αρμάνι Μιλάνο - Ολυμπιακός
30η αγωνιστική
Παρασκευή (20/03, 21:30), Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης
31η αγωνιστική + 32η αγωνιστική
Τρίτη (24/03, 21:00), Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας
Παρασκευή (27/03, 20:00) Χίμκι - Ολυμπιακός
33η αγωνιστική
Πέμπτη (2/03, 21:45), Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
34η αγωνιστική
Πέμπτη (9/03, 21:00), Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα