29/03/2024
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ | Σάββατο 13 Ιουλίου 2019 - 22:54

Ήθελε, αλλά δεν μπορούσε ο Ατρόμητος...

Οι «κυανόλευκοι» ηττήθηκαν... φιλικά με 0-3 από τη Νότιγχαμ Φόρεστ στο Περιστέρι

Δύσκολο αποδείχθηκε για τον Ατρόμητο το εμπόδιο της Νότιγχαμ Φόρεστ το Σάββατο (13/7), στο φιλικό των δύο ομάδων στο Περιστέρι.

Οι «κυανόλευκοι» το πάλεψαν απέναντι σε μία πολύ ποιοτική ομάδα ωστόσο ηττήθηκαν με 0-3.

Οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Αναστασίου είχαν διάθεση μέσα στον αγωνιστικό χωρό ωστόσο στερήθηκαν δημιουργίας, δείχνοντας ότι χρειάζονται ακόμα δουλειά ώστε να είναι έτοιμοι στα παιχνίδια του Γιουρόπα Λιγκ στο τέλος του μήνα.

Σε κάθε περίπτωση πρόκειται για μία διδακτική ήττα που μόνο καλό μπορεί να κάνει στους Περιστεριώτες που έχουν χρόνο να βελτιώσουν πολλά πράγματα στο παιχνίδι τους.

Οι Άγγλοι είχαν την κατοχή της μπάλας από το ξεκίνημα και στο 20' άνοιξαν το σκορ με τον Αμεόμπι. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν όμως οι προσπάθειες των Βέλλιου (26') και Κορτ δεν βρήκαν στόχο.

Οι Περιστεριώτες έψαξαν το γκολ της ισοφάρισης με τη σέντρα του δεύτερου ημιχρόνο δίχως ωστόσο κάποιο αποτέλεσμα. Μάλιστα, στο 64' δέχθηκαν και δεύτερο γκολ με σκόρερ τον Ντόουσον. Στο 79' σημειώθηκε η μεγαλύτερη ευκαιρία του Ατρόμητου με τον Παντιλίμον να μπλοκάρει το σουτ του Μανούσου, για να φτάσουμε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων όπου ο Λόλει με εξαιρετικό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιάννης Αναστασίου):Μέγιερι, Κιβρακίδης (78’ Νάτσος), Ρισβάνης, Γούτας (75’ Κάχιλα), Κατράνης (82’ Αθανασίου), Χαρίσης (82’ Γαρουφαλιάς), Μάντσον, Κορτ (69’ Ουγκράι), Ενσικουλού (69’ Ρόσα), Ούμπιδες (59’ Μανούσος), Βέλλιος (82’ Γιακουμάκης).

ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ (Σαμπρί Λαμουσί): Μούριτς, Νταρίκβα, Ριμπέιρο, Μιλόσεβιτς, Φιγκεϊρέδο, Γουάτσον, Τζόνσον, Έντσερ (69’ Όσμπορν), Άπια, Αμεόμπι (69’ Άντομαχ), Γουόκερ.