25/04/2024
Χάντμπολ | Σάββατο 20 Απριλίου 2019 - 22:29

Όλα για όλα στη ρεβάνς η ΑΕΚ

Οι «κιτρινόμαυροι» ηττήθηκαν με 27-22 από τη Μαδέιρα, στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό του Τσάλεντζ Καπ στο χάντμπολ

Δύσκολο έργο θα έχει η ΑΕΚ για την πρόκριση στον τελικό του Τσάλεντζ Καπ χάντμπολ των Ανδρών.

Το Σάββατο (20/4), η Ένωση αντιμετώπισε εκτός έδρας τη Μαδέιρα στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό της διοργάνωσης ωστόσο ηττήθηκε με 27-22.

Έτσι, στη ρεβάνς καλείται να κάνει την υπέρβαση, κερδίζοντας τους Πορτογάλους με πάνω από πέντε γκολ και να πάρει το εισιτήριο για τον τελικό.

Ο «Δικέφαλος» βρέθηκε να χάνει ακόμα και με διαφορά οκτώ γκολ στο δεύτερο ημίχρονο (27-19) ωστόσο με τρία συνεχόμενα γκολ στα τελευταία λεπτά μείωσε τη διαφορά για το τελικό 27-22.

ΜΑΔΕΪΡΑ - ΑΕΚ 27-22 (12-10 ημίχρονο)

ΜΑΔΕΪΡΑ (Φιντάλγκο): Σίλβα, Λίμα, Σοάρες 1, Μάρτινς, Ριμπέιρο 9, Σάντος 2, Καρβάλιο, Λαντιμ, Νογκέιρα 4, Σόουζα 2, Μιράντα, Σεμέδο 4, Πενέδα 4, Καπντεβίλ, Περέιρα 1.

ΑΕΚ (Γραμματικός): Ζαμπούνης 1, Νικολαϊδης, Ροζαβόλγκι, Συγγάρης, Μπάλαζ 6, Ραντούλοβιτς, Αλβανός, Μπάγιος, Γιάκομπσεν 6, Παπαδιονυσίου, Δομπρής 1, Μυλωνάς 4, Αργυρού 1, Παλεβίτσιους 1, Βραζάλιτσα 2.

Διαιτητές: Κάνμπρο- Κίλκο (Σουηδία), Παρατηρητής: Ντουμπεντού (Γαλλία), Δίλεπτα : 4-5, Πέναλτι: 1/1-4/6