19/03/2024
Ιταλία | Πέμπτη 18 Απριλίου 2019 - 00:51

«Καθάρισε» σε τρία λεπτά η Λάτσιο

Εξ αναβολής τρίποντο με 2-0 κόντρα στην Ουντινέζε

Tην προσπάθεια για την έξοδο στο Γιουρόπα Λιγκ συνεχίζει η Λάτσιο, που επικράτησε με 2-0 της Ουντινέζε το βράδυ της Τετάρτης (17/4).

Το ματς ήταν εξ αναβολής για την 25η αγωνιστική της Σέριε Α και κρίθηκε από το α' ημίχρονο, με τον Καϊσέδο να ανοίγει το σκορ στο 21'.

Τρία λεπτά αργότερα ο Σάντρο με αυτογκόλ έμελε να διαμορφώσει από νωρίς το τελικό αποτέλεσμα στο «Ολίμπικο», με τους «λατσιάλι» να μετρούν 52 βαθμούς στην 7η θέση, όντας στο -1 από την Αταλάντα, που αν τελείωνε τώρα το πρωτάθλημα θα ήταν... Ευρωπαία.

Από την πλευρά τους, οι φιλοξενούμενοι με 32 βαθμούς αγχώνονται για την παραμονή τους, αφού βρίσκονται στο +3 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

ΛΑΤΣΙΟ: Στρακόσα, Πάτριτς, Ατσέρμπι, Λουίζ Φελίπε (83' Γουάλας), Ρομούλο, Παρόλο, Λούκας (79' Ζορντάο), Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Λούλιτς, Καϊσέδο (68' Μπάντελ), Ιμόμπιλε.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μούσο, Λάρσεν, Τροστ-Εκόνγκ, Βίλμοτ, Ίνγκελσον (46' Ντ' Αλεσάντρο), Μπαντού (58' Τεόντορτσικ), Σάντρο, Μαντραγκόρα, Ζέεγκελααρ, Ντε Πάουλ (74' Ντε Μάιο), Λασάνια.