17/06/2019
Στα... αλώνια | Δευτέρα 15 Απριλίου 2019 - 02:35

Χαρές για το Καματερό

Ανέβηκε στην Α' Αθηνών * Νίκες για Κηφισιά, Φωστήρα και Κένταυρο Βριλησσίων * Συντριβή για τον Παπάγο, αλλά δεν έπαθε ζημιά * Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (13-14/4)

Με τις αναμετρήσεις της 27ης αγωνιστικής σε Α' και Β' κατηγορία συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο (13-14/4) το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών και η σημαντικότερη είδηση είναι η άνοδος του Καματερού στην Α' Αθηνών.

Κερδίζοντας με 2-1 τα Βριλήσσια εξασφάλισε τον τίτλο στον 3ο όμιλο της Β' Αθηνών, όντας στους 68 βαθμούς και το +10 από Ανθούπολη και Λυκόβρυση τρεις «στροφές» πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.

Από εκεί και πέρα, στον 1ο όμιλο της Α' Αθηνών η ήδη πρωταθλήτρια Κηφισιά πήρε το διπλό με 2-0 επί του Ηρακλείου, ενώ για τον 2ο όμιλο ο Φωστήρας, που με τη σειρά του έχει πάρει το «εισιτήριο» για τη Γ' Εθνική, γύρισε στις νίκες επικρατώντας με 1-0 της Νέας Ιωνίας.

Σε ό,τι αφορά τον 1ο όμιλο της Β' Αθηνών, ο πρωτοπόρος Παπάγος (56 βαθμοί) γνώρισε τη συντριβή με 5-2 από τον Ατρόμητο Χαλανδρίου, κρατώντας ωστόσο το +6 από την Κηπούπολη, που έχασε με 1-0 από τον Φοίνικα Περιστερίου.

Τέλος, στον 2ο όμιλο ο Κένταυρος Βριλησσίων κέρδισε εκτός έδρας την Κοψαχείλα με 3-0 και με 64 βαθμούς κράτησε το +3 από τα Μελίσσια, που πήρε το διπλό με το ίδιο σκορ ενάντια στην Ελευθερούπολη.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

Α' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (27η αγωνιστική)

Πετράλωνα - Γ.Σ. Αργυρούπολης 3-1, Δόξα Βύρωνα - Θρίαμβος Χαϊδαρίου 2-3, Αγία Παρασκευή - Αθηναϊκός 1-0, Ηράκλειο - Κηφισιά 0-2, Παλαιό Φάληρο - Μικρασιατικός 2-0, Ηλιούπολη - Θύελλα Αγίου Δημητρίου 1-1, Απόλλων Χαλανδρίου - Τράχωνες 3-2, Άρης Πετρούπολης - Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 2-0

2ος όμιλος (27η αγωνιστική)

Άγιαξ Ταύρου - Σούρμενα 1-1, Φωστήρας - Νέα Ιωνία 1-0, Χαϊδάρι - Α.Ο. Ιλίου 1-0, Χαλάνδρι - ΠΑΟ Ρουφ 2-1, Χολαργός - Διάνα Ηλιούπολης 2-1, Ολυμπιακός Λιοσίων - Α.Ο. Περιστερίου 0-2, Φωστήρας Ηλιούπολης - Ιάσων 2-3, Ήφαιστος Περιστερίου - Πανερυθραϊκός 3-1

Β' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (27η αγωνιστική)

ΑΟΝΦ Άτταλος - Αλσούπολη 2-1, Χρυσούπολη - ΠΑΟΚ Ζωγράφου 2-4, Φοίνικας Περιστερίου - Κηπούπολη 1-0, Αθηναΐδα - Ελπίδα Αγίων Αναργύρων 3-1, Αστέρας Ζωγράφου - Ψυχικό 2-3, Ατρόμητος Χαλανδρίου - Παπάγος 5-2, Κολωνός - ΑΟΝ Αργυρούπολης 2-1, Άρης Χολαργού - Ηρακλής Περιστερίου 4-1

2ος όμιλος (27η αγωνιστική)

Νεοπεντελικός - Αίμος Πετρούπολης 3-2, Υμηττός - Ποσειδών Γλυφάδας 3-1, Άγιος Θωμάς - Ιεράπολη 0-0, Ελευθερούπολη - Μελίσσια 0-3, Κοψαχείλα - Κένταυρος Βριλησσίων 0-3, Πεύκη - Α.Ε. Μεταμόρφωσης 1-1, Εθνικός Αστέρας - Α.Ο. Βύρων 3-2, Ατρόμητος Μεταμόρφωσης - Άμιλλα Περιστερίου 2-2

3ος όμιλος (27η αγωνιστική)

Κηφισιά 2010 - Γκυζιακός 1-0, Αγία Ελεούσα - Ανθούπολη 1-1, Γλυφάδα - Θρίαμβος Αθηνών 5-2, Λαύρα Αργυρούπολης - Τερψιθέα 0-0, Καματερό - Βριλήσσια 2-1, Άγιος Δημήτριος - Γαλάτσι 1-4, Παράδεισος - Λυκόβρυση 0-2, Νίκη Αλίμου - Ζέφυρος Αιγάλεω 2-5

Πηγή ΦΩΤΟ: fotisnewsmatch

Μοιραστείτε το: