25/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 15 Απριλίου 2019 - 00:10

Έκλεισε με ισοπαλία η Καλαμάτα

Πάει στα μπαράζ μετά και το «Χ» με τον Παναρκαδικό (2-2)

Στο εντός έδρας 2-2 με τον Παναρκαδικό έμεινε την Κυριακή (14/4) η Καλαμάτα για την 26η και τελευταία αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι Μεσσήνιοι με 63 βαθμούς κατέλαβαν οριστικά τη 2η θέση και συνεπώς θα διεκδικήσουν στους αγώνες μπαράζ την άνοδο στη Β' Εθνική, αν και δείχνουν να τους έχει πάρει η κάτω βόλτα μετά τη συντριβή από τον Ασπρόπυργο.

Ο Ρόνι Κάρλος βρήκε δίχτυα στο 10' και το 20', ο Μάρκοβιτς στο 27' σημάδεψε το δοκάρι και χάθηκε η ευκαιρία για το 3-0, αλλά στο β' ημίχρονο οι Αρκάδες αντέδρασαν και ισοφάρισαν.

Ο Καρβάλιο μείωσε στο 54' και ο ίδιος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 68ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, παράβαση που καταλογίστηκε για χέρι του Χίλγκεν.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιάννης Χριστόπουλος): Βούρας, Τσόπελας, Ψάνης, Βοσκόπουλος (68' λ.τρ. Μπίζος), Χίλγκεν, Ζαχαρόπουλος, Κάρλος (77' Ζελέκου), Αντωνιάδης, Αθανασόπουλος (67' Φουάσης), Μάρκοβιτς, Λαθύρης (79' Μίνγκας).
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Θανάσης Στάικος): Μίρτα, Καναβέτας, Μπινιώρης, Στρέμπας, Γκαντιάγκα, Γιαλαμίδης, Τσιώλης, Σβίγγος, Γεωργόπουλος (51' Τρέσα), Λυμπερόπουλος, Καρβάλιο.

Πηγή ΦΩΤΟ: sportstonoto