20/04/2024
Πρωτάθλημα | Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2019 - 21:34

Εύκολα ο Αχέρων Καναλακίου

Κέρδισε 3-1 τον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας σε εξ αναβολής παιχνίδι

Άνετη εντός έδρας νίκη με 3-1 κόντρα στον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας πήρε την Τετάρτη (20/2) ο Αχέρων Καναλακίου, σε ματς που ήταν εξ αναβολής από την 8η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Το σκορ άνοιξε στο 22' ο Ζδράβος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, παράβαση που κέρδισε ο Κυριάκης, ενώ τρία λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Λουκούμη να βρει δίχτυα με πλασέ.

Οι φιλοξενούμενοι, που με 23 βαθμούς είναι στην 9η θέση και τη ζώνη του υποβιβασμού, μείωσαν στο 47' με σουτ του Σιαραφέρα, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Νικολάου στο 51ο λεπτό.

Έτσι, ο Αχέρων με 31 βαθμούς είναι στην 5η θέση της κατάταξης.

ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (Χρήστος Τζίμας): Ραχιώτης, Ζδράβος (81' Νόνας), Βασιλειάδης, Φράγκος, Πάνος, Κώστας, Κυριάκης, Κούσης (88' Τσαγκαλίδης), Νικολάου (70' Ελέζι), Λουκούμης (63' Φέτσης), Γούλας.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Θεόδωρος Βόλτσης): Κράτσιος, Τσόπρας (35' Αντωνιάδης, 65' Λουδοβάρης), Τάσιος, Μήνος, Λαδάς, Σαλβαρίνας, Σιαραφέρας (57' Γρηγοριάδης), Γκέκας, Νικολόπουλος, Παπαδόπουλος, Ηλίας (52' Παπαθανασίου).

Πηγή ΦΩΤΟ: sportime 24