16/04/2024
Ομάδες | Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2019 - 21:16

Χαραλαμπίδης: «Στο δεύτερο ημίχρονο για 10-15 λεπτά χαθήκαμε»

Οι δηλώσεις του τεχνικού της Α.Ε. Καραϊσκάκης μετά την ήττα από τον Πλατανιά

Με άδεια χέρια έφυγε από τα Χανιά η Α.Ε. Καραϊσκάκης καθώς ηττήθηκε με 2-0 από τον Πλατανιά για την 17η αγωνιστική της Β' Εθνικής.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, ο Απόστολος Χαραλαμπίδης στάθηκε στο κακό διάστημα της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο.

Παράλληλα, ο κόουτς των Αρτινών άφησε υπονοούμενα και για τη διαιτησία.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του τεχνικού της Α.Ε. Καραϊσκάκης:

«Έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο αντιπάλους που ήθελαν να παίξουν ποδόσφαιρο. Στο πρώτο ημίχρονο εμείς είχαμε πολύ καλή παρουσία και μπήκαμε καλά στο παιχνίδι αφού είχαμε κατοχή και αρκετές ευκαιρίες να ανοίξουμε το σκορ και ένα δοκάρι, αλλά δυστυχώς για ακόμη ένα παιχνίδι δείξαμε πως έχουμε πρόβλημα στο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο για δέκα, δεκαπέντε λεπτά χαθήκαμε και έγινε ένα λάθος που έφερε το γκολ που δεχθήκαμε.

Προσπαθήσαμε να ισορροπήσουμε, και εκεί που κάνουμε μια καλή ευκαιρία για να ισοφαρίσουμε το παιχνίδι ήρθε το δεύτερο γκολ και εκεί τελείωσαν όλα. Πιστεύω πως μας αδικεί το αποτέλεσμα, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε άλλο από το να συνεχίσουμε την προσπάθεια μας. Ακολουθεί ακόμη ένα δύσκολο παιχνίδι στην έδρα μας και ξέρουμε πως όλοι πλέον είναι τελικοί για εμάς ώστε να μπορέσουμε να ανακάμψουμε».

Υπάρχει παράπονο για την διαιτησία;

«Πιστεύω τα είδαν όλοι. Δεν πρέπει να μιλάμε για διαιτησία επειδή θα μας καλέσουν άμεσα. Πιστεύω ο κόσμος είδε τι έγινε και πως δεχθήκαμε το γκολ. Είναι κρίμα για την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών να παλεύουν και να γίνονται αυτά τα λάθη».