20/04/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 16 Φεβρουαρίου 2019 - 20:40

Ιάλυσος για άνοδο

Έυκολη νίκη για τους Ροδίτες επί του Φοίβου Κρεμαστής με 0-2

Τον πρωτοπόρο Ιάλυσο φιλοξένησε ο Φοίβος Κρεμαστής το Σάββατο (16/2) για την 19η αγωνιστική του 6ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής. Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν άνετα με 0-2 και συνεχίζουν να κάθονται αναπαυτικά στην πρώτη θέση του ομίλου με 47 βαθμούς σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που έχουν αγκαλιάσει τον υποβιβασμό καθώς βρίσκονται στην 12η θέση με 12 βαθμούς.

Ένα γκολ σε κάθε 45λεπτο με τον Παπαδόπουλο να ανοίγει το σκορ μετά από ασσίστ του Βελλίνη στο 32ο λεπτό. Το σκορ παρέμεινε στο 0-1 για το α΄ μέρος χωρίς άλλες ιδιαίτερες φάσεις.

Με πρωταγωνιστή τον Παπαδόπουλο πάλι στο β΄ μέρος ο Ιάλυσος πέτυχε και 2ο τέρμα στο 50ο λεπτό κλειδώνοντας το ματς. Ο Παπαδόπουλος είχε ευκαιρία για χατ-τρικ στο 58ο λεπτό, ο Μιχαλάκης όμως του το στέρησε.

ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ (Σάββας Ορφανίδης): Μιχαλάκης, Μαργαρίτης, Ταφάνι, Παπασταμάτης, Παϊζάνος (78' Λαός), Μαντικός (70' Πατσίλης), Γαργάλλης, Γκινής, Λαμίν (74' Μπανουσάι), Αρφαράς, Τζελάι (78' Αρετόγλου).

ΙΑΛΥΣΟΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Ανδρούτσος, Χειμωνέττος, Σταυλάς, Μακρυδημήτρης, Παναγιωτόπουλος, Μπάρδης, Στεφανίδης, Πετράκος (80' Γεωργίου), Βελλίνης, Δελαπόρτας (73' Ομπίνα), Παπαδόπουλος.