25/04/2019
Στα... αλώνια | Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2019 - 01:53

Στο +13 η Κηφισιά και «βλέπει» ήδη Γ' Εθνική

Άνετα ο Φωστήρας * Έχασε ο Παπάγος * Νίκες για Κένταυρο Βριλησσίων και Καματερό * Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (9-10/2) σε Α' και Β' Αθηνών

Με τις αναμετρήσεις της 19ης αγωνιστικής σε Α' και Β' κατηγορία συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο (9-10/2) το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών.

Στον 1ο όμιλο της Α' Αθηνών η Κηφισιά δεν έχει αντίπαλο, κέρδισε 3-0 τον Γ.Σ. Αργυρούπολης και ξέφυγε στο +13 από τον Αθηναϊκό, που έχασε εντός έδρας από τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου με 1-0.

Ίδια η κατάσταση και στον 2ο όμιλο με τον Φωστήρα να διατηρεί το +9 από τον Χολαργό ύστερα από το επιβλητικό διπλό με 4-0 επί του Χαλανδρίου (52 ο «Φονέας», 43 ο Χολαργός που νίκησε 1-0 τον Άγιαξ Ταύρου).

Σε ό,τι αφορά τον 1ο όμιλο της Β' Αθηνών, ο Παπάγος ηττήθηκε με 0-1 από τον Άρη Χολαργού και με 42 βαθμούς έχει... συγκάτοικο στο ρετιρέ την Κηπούπολη, που επικράτησε με 2-0 του ΠΑΟΚ Ζωγράφου.

Στον 2ο όμιλο ο Κένταυρος Βριλησσίων διατήρησε το +4 από τα Μελίσσια (46 βαθμοί έναντι 42), κερδίζοντας εντός έδρας τον Α.Ο. Βύρωνα με 2-1 (3-0 τον Αίμο Πετρούπολης τα Μελίσσια).

Τέλος, στον 3ο όμιλο το Καματερό επανήλθε στα τρίποντα, κέρδισε 2-1 την Κηφισιά 2010 και οδηγεί την κούρσα με 44 πόντους έναντι 42 της Λυκόβρυσης, που έμεινε στο εκτός έδρας 2-2 με τα Βριλήσσια.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

Α' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (19η αγωνιστική)

Κηφισιά - Γ.Σ. Αργυρούπολης 3-0, Αθηναϊκός - Θρίαμβος Χαϊδαρίου 0-1, Μικρασιατικός - Τράχωνες 1-3, Θύελλα Αγίου Δημητρίου - Άρης Πετρούπολης 1-0, Ηλιούπολη - Απόλλων Χαλανδρίου 2-1, Παλαιό Φάληρο - Πετράλωνα 1-2, Ηράκλειο - Δόξα Βύρωνα 4-0, Αγία Παρασκευή - Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 0-1

2ος όμιλος (19η αγωνιστική)

ΠΑΟ Ρουφ - Σούρμενα 1-3, Α.Ο. Ιλίου - Νέα Ιωνία 2-2, Διάνα Ηλιούπολης - Ιάσων 3-0, Α.Ο. Περιστερίου - Ήφαιστος Περιστερίου 2-1, Ολυμπιακός Λιοσίων - Φωστήρας Ηλιούπολης 1-1, Χολαργός - Άγιαξ Ταύρου 1-0, Χαλάνδρι - Φωστήρας 0-4, Χαϊδάρι - Πανερυθραϊκός 0-0

Β' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (19η αγωνιστική)

Ελπίδα Αγίων Αναργύρων - Αλσούπολη 3-0, Κηπούπολη - ΠΑΟΚ Ζωγράφου 2-0, Ψυχικό - ΑΟΝ Αργυρούπολης 1-1, Παπάγος - Άρης Χολαργού 0-1, Ατρόμητος Χαλανδρίου - Κολωνός 1-2, Αστέρας Ζωγράφου - ΑΟΝΦ Άτταλος 1-1, Αθηναΐδα - Χρυσούπολη 5-0, Φοίνικας Περιστερίου - Ηρακλής Περιστερίου 0-0

2ος όμιλος (19η αγωνιστική)

Μελίσσια - Αίμος Πετρούπολης 3-0, Ιεράπολη - Ποσειδών Γλυφάδας 2-1, Κένταυρος Βριλησσίων - Α.Ο. Βύρων 2-1, Α.Ε. Μεταμόρφωσης - Ατρόμητος Μεταμόρφωσης 1-2, Πεύκη - Εθνικός Αστέρας 0-1, Κοψαχείλα - Νεοπεντελικός 2-0, Ελευθερούπολη - Υμηττός 1-2, Άγιος Θωμάς - Άμιλλα Περιστερίου 5-0

3ος όμιλος (19η αγωνιστική)

Τερψιθέα - Γκυζιακός 2-1, Θρίαμβος Αθηνών - Ανθούπολη 3-3, Βριλήσσια - Λυκόβρυση 2-2, Γαλάτσι - Νίκη Αλίμου 10-1, Άγιος Δημήτριος - Παράδεισος 1-0, Καματερό - Κηφισιά 2010 2-1, Λαύρα Αργυρούπολης - Αγία Ελεούσα 0-1, Γλυφάδα - Ζέφυρος Αιγάλεω 0-0

Μοιραστείτε το: