18/02/2019
Πρωτάθλημα | Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2019 - 19:02

Πρώτη η Βέροια!

Η «Βασίλισσα» επικράτησε με 3-0 του ΠΑΟ Κουφαλίων και ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα

Χαρούμενο απόγευμα για την Βέροια καθώς φιλοξένησε τον ΠΑΟ Κουφαλίων την Κυριακή (10/2) για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής και τον συνέτριψε με 3-0. Σαν να μην έφτανε αυτό τη ίδια ώρα ο πρωτοπόρος Άρης Παλαιοχωρίου έχασε δύο βαθμούς και μαζί και την πρωτιά του ομίλου.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι πίεζαν αρκετά και δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους φιλοξενούμενους. Το σκορ άνοιξε ο Βεργώνης στο 15ο λεπτό εκτελώντας εύστοχα τον Κανδυλάπτη μέσα από την περιοχή. Σειρά πήρε ο Τσικόπουλος που με εύστοχο πλασέ διαμόρφωσε το 2-0, σκορ και του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η «Βασίλισσα» μπήκε το ίδιο παθιασμένα δημιουργώντας συνεχώς φάσεις. Την σίγουρη νίκη κλείδωσε και πάλι ο Τσικόπουλος στο 84ο λεπτό που με ένα δυνατό μονοκόμματο σουτ δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο γκολκίπερ.

ΒΕΡΟΙΑ (Σ. Θεοδοσιάδης): Κοντογουλίδης, Μουχάλης, Κυριακίδης (83' Μυλωνάς), Μουρατίδης, Μαραγκός, Ταϊρης, Βεργώνης (75' Λεφίδης), Μπλέτσας (87' Καράμπελας), Κανούλας, Σκαθαρούδης (65' Παπουτσίδης), Τσικόπουλος.

ΠΑΟ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ (Η. Στογιάννης): Κανδυλάπτης, Μπάλιος (83' Ζευκόπουλος, Μαργαρίτης, Χαριζάνης, Βλαχόπουλος, Τσακίρης (67' Λαζαρίδης), Ζαγναφέρης (87' Κατσιπίδης), Αποστολίδης, Συμεωνίδης (78' Αβραμίδης), Γιαννουπλάκης, Χατζής.