25/04/2024
ΑΕΛ | Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2019 - 23:01

Φέστα: «Αξίζαμε περισσότερα από το να χάσουμε»

Όλα όσα είπε ο τεχνικός της ΑΕΛ μετά την ήττα από τον Ατρόμητο

Η ΑΕΛ δέχθηκε το γκολ από τον Ατρόμητο στο 89' και ηττήθηκε με 0-1 την Κυριακή (3/2).

Μετά το τέλος του αγώνα, ο Τζιανλούκα Φέστα τόνισε πως η ομάδα του άξιζε περισσότερα από την ήττα και πρόσθεσε πως οι παίκτες του έκαναν το καλύτερο που μπορούσαν.

Αναλυτικά η τοποθέτηση του κόουτς των Θεσσαλών:

«Είναι πολύ δύσκολο να μιλήσουμε για το παιχνίδι, είχαμε μεγάλες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Ήμασταν συμπαγείς για όλο το παιχνίδι μέχρι το τελευταίο λεπτό που δεχθήκαμε το γκολ. Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε μία καλή ομάδα.

Πιστεύω ότι αξίζαμε περισσότερα από το να χάσουμε τον αγώνα. Νομίζω ότι οι παίκτες μου έκαναν το καλύτερο, κανένας δεν τα παράτησε. Τώρα πρέπει να σκεφτούμε το επόμενο παιχνίδι, είναι σημαντικό για τις επόμενες δύο ημέρες να ξεκουραστούμε και μετά να προετοιμαστούμε για τον επόμενο αγώνα».