23/04/2024
Πρωτάθλημα | Τετάρτη 23 Ιανουαρίου 2019 - 20:20

«Καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο η Νίκη Βόλου

Η ομάδα του Ράτκο Ντόστανιτς νίκησε 3-0 τον Πιερικό

Χωρίς να αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα, η Νίκη Βόλου επικράτησε εντός έδρας με 3-0 του Πιερικού την Τετάρτη (23/1) σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 13ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Έτσι, οι «κυανόλευκοι» της Μαγνησίας διατηρήθηκαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και στο +3 από τον δεύτερο Ολυμπιακό Βόλου.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και εκτός από τα τρία γκολ είχαν αρκετές ευκαιρίες.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ, με την ομάδα του Ράτκο Ντόστανιτς να έχει δύο δοκάρια με τον Κέρι (29', 36').

Η Νίκη Βόλου μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και «καθάρισε» το ματς μέσα σε δύο λεπτά. Στο 55' ο Μέτσε έκανε το 1-0 ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Βουκομάνοβιτς διπλασίασε τα τέρματά της.

Μάλιστα, ο Σέρβος επιθετικός βρήκε δίχτυα και στο 81' διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Ράτκο Ντόστανιτς): Αποστολίδης, Μετούσι, Θ. Παπαδόπουλος, Καρτσαμπάς, Παπαδήμας, Ρόβας, Μέτσε (66’ Δεμηρτζόγλου), Ιορδανίδης (85’ Βουρδάκης), Κέρι, Φάμπιο (66’ Ντινιωτάκης), Βουκομάνοβιτς (82’ Τσουλχάι).

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Πατσιογιώργος, Σκλιοπίδης, Λαζαρίδης, Τσιούχας, Χατζηδίμπας, Καρτσαμπάς, Κωτσιαρίδης (78’ Κριεμάδι), Λαμπίρης(60’ Δαδάκος), Ντινόπουλος (72’ Τεπερεκίδης), Κραγιόπουλος, Μηλιώτης (82’ Μπατσαράς).