28/03/2024
Πρωτάθλημα | Τετάρτη 16 Ιανουαρίου 2019 - 22:53

Ανάσανε με ανατροπή ο Πιερικός

Οι «μελανόλευκοι» νίκησαν 2-1 τον Απόλλωνα Μακρυχωρίου

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη πήρε την Τετάρτη (16/1) ο Πιερικός, ο οποίος επιβλήθηκε εντός έδρας με 2-1 του Απόλλωνα Μακρυχωρίου σε εξ αναβολής αγώνα της 14ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα της Κατερίνης βρέθηκε πίσω στο σκορ ωστόσο κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει το τρίποντο που την έβγαλε εκτός επικίνδυνης ζώνης.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 45’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μυριώτη, με τον Κραγιόπουλο να φέρνει το ματς στα… ίσια στο 62’ και τον Σεχολάρι να χαρίζει τη νίκη στους «μελανόλευκους» με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Πατσιογιώργος, Λαζαρίδης, Τουλίκας, Τσιούχας, Αθ. Καρτσαμπάς, Σκλιοπίδης (89’ Ναρίνογλου), Σεχολάρι, Κωτσιαρίδης (46’ Ντινόπουλος), Δαδάκος (71’ Λαμπίρης), Κραγιόπουλος, Μηλιώτης (76’ Μπατσαράς).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΜΑΚΡΥΧΩΡΙΟΥ (Θάνος Θεοδώρου): Γεωργαντζάς, Κουλοκτσής (54’ Μβέλε), Τζίλας, Ισούφης (84’ Σταύρου), Κοντοβάς, Κατσιγιάννης, Μυριώτης (76’ Αργυρόπουλος), Κρανιώτης, Τζιμπούκας, Κοτσοβός, Τσιχαράπης.