20/04/2024
Χάντμπολ | Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2019 - 00:41

Διπλό ο Αερωπός

Η ομάδα της Έδεσσας επικράτησε του Φοίβου Συκεών με 29-26 για την Α1 χάντμπολ

Tην πέμπτη φετινή του νίκη στην Α1 χάντμπολ πήρε την Κυριακή (13/1) ο Αερωπός, επικρατώντας εκτός έδρας του ουραγού Φοίβου Συκεών με 29-26.

Στο ματς της 12ης αγωνιστικής το α' ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, όπως προκύπτει από το ισόπαλο 15-15, με το παιχνίδι να παραμένει αμφίρροπο για αρκετά λεπτά και στη δεύτερο μέρος.

Προς το τέλος, όμως, η ομάδα της Έδεσσας έδειξε να έχει περισσότερες λύσεις στην επίθεση, πήρε εντέλει το διπλό και με 12 βαθμούς ανέβηκε στην 5η θέση.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 26-29

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-5, 9-8, 10-10, 12-12, 15-15 (ημχ), 16-18, 19-19, 21-22, 22-23, 23-26, 26-29

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Τσολάκος): Δεληζάνος 1, Μέτσης 7, Τσιντίδης, Μανωλούδης 2, Πάτσιας, Παπαγεωργίου, Μπόσκος 5, Μεγγίδης, Γιαγκούλας, Μήγγας 2, Σιγγιρίδης 1, Μαρκατάτος, Γρηγοριάδης, Αθανασιάδης 3, Δέσπος 1, Πατραμάνης.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας Π., Μαυροδουλάκης, Τζουβάρας Φ., Κράλλης 3, Θεοδωρόπουλος 1, Δημάκης 8, Γάτσης, Μπάρμπας, Βαφείδης, Μισαηλίδης 8, Κεσίδης 5, Κυριάκου 4, Μισυρλίδης, Λιόφης. Λάππας.