17/01/2019
Στα... αλώνια | Δευτέρα 24 Δεκεμβρίου 2018 - 02:01

Πεντάσφαιρη η Κηφισιά

Εύκολα ο Φωστήρας * Νίκες για Παπάγο και Κένταυρο Βριλησσίων * Γκέλαρε το Καματερό * Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (22-23/12) σε Α' και Β' Αθηνών

Με τις αναμετρήσεις της 14ης αγωνιστικής σε Α' και Β' κατηγορία συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο (22-23/12) το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών.

Στον 1ο όμιλο της Α' Αθηνών η Κηφισιά σάρωσε με 5-2 τη Δόξα Βύρωνα και με 35 βαθμούς ξέφυγε στο +5 από τον Αθηναϊκό, που γκέλαρε κόντρα στα Πετράλωνα (1-1).

Για τον 2ο όμιλο ο Φωστήρας πήρε άνετο διπλό με 3-0 επί του Ρουφ και με 37 βαθμούς είναι 6 βαθμούς μπροστά από τον Χολαργό, που κέρδισε εκτός έδρας τον Ολυμπιακό Λιοσίων με 2-0.

Σε ό,τι αφορά τον 1ο όμιλο της Β' Αθηνών, ο Παπάγος επικράτησε 1-0 της Αθηναΐδας και με 35 βαθμούς οδηγεί σταθερά την κούρσα, με την Κηπούπολη να μένει στους 30, αφού έχασε από τον ΑΟΝΦ Άτταλο (0-1).

Στον 2ο όμιλο ο Κένταυρος Βριλησσίων κράτησε το +2 από τα Μελίσσια, ξεπερνώντας με 2-1 το εμπόδιο του Αγίου Θωμά, ενώ στον 3ο όμιλο το Καματερό «κόλλησε» στο εκτός έδρας 0-0 με τον Άγιο Δημήτριο και με 32 βαθμούς είδε τη Λυκόβρυση να πλησιάζει στον πόντο (3-5 τον Ζέφυρο Αιγάλεω).

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

Α' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Γ.Σ. Αργυρούπολης - Άρης Πετρούπολης 1-0, Θρίαμβος Χαϊδαρίου - Απόλλων Χαλανδρίου 1-3, Αθηναϊκός - Πετράλωνα 1-1, Κηφισιά - Δόξα Βύρωνα 5-2, Μικρασιατικός - Αγία Παρασκευή 1-2, Θύελλα Αγίου Δημητρίου - Ηράκλειο 3-1, Ηλιούπολη - Παλαιό Φάληρο 3-0, Δάφνη Παλαιού Φαλήρου - Τράχωνες 3-1

2ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Σούρμενα - Ήφαιστος Περιστερίου 3-2, Νέα Ιωνία - Φωστήρας Ηλιούπολης 1-1, Α.Ο. Ιλίου - Άγιαξ Ταύρου 1-1, ΠΑΟ Ρουφ - Φωστήρας 0-3, Διάνα Ηλιούπολης - Χαϊδάρι 1-0, Α.Ο. Περιστερίου - Χαλάνδρι 2-2, Ολυμπιακός Λιοσίων - Χολαργός 0-2, Πανερυθραϊκός - Ιάσων 2-0

Β' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Αλσούπολη - Άρης Χολαργού 1-1, ΠΑΟΚ Ζωγράφου - Κολωνός 0-1, Κηπούπολη - ΑΟΝΦ Άτταλος 0-1, Ελπίδα Αγίων Αναργύρων - Χρυσούπολη 2-1, Ψυχικό - Φοίνικας Περιστερίου 2-2, Παπάγος - Αθηναΐδα 1-0, Ατρόμητος Χαλανδρίου - Αστέρας Ζωγράφου 3-0, Ηρακλής Περιστερίου - ΑΟΝ Αργυρούπολης 1-0

2ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Αίμος Πετρούπολης - Ατρόμητος Μεταμόρφωσης 1-2, Ποσειδών Γλυφάδας - Εθνικός Αστέρας 1-2, Ιεράπολη - Νεοπεντελικός 2-3, Μελίσσια - Υμηττός 2-0, Κένταυρος Βριλησσίων - Άγιος Θωμάς 2-1, Α.Ε. Μεταμόρφωσης - Ελευθερούπολη 2-0, Πεύκη - Κοψαχείλα 3-2, Άμιλλα Περιστερίου - Α.Ο. Βύρων 2-3

3ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Γκυζιακός - Νίκη Αλίμου 8-0, Ανθούπολη - Παράδεισος 1-3, Θρίαμβος Αθηνών - Κηφισιά 2010 0-2, Τερψιθέα - Αγία Ελεούσα 0-1, Βριλήσσια - Γλυφάδα 2-1, Γαλάτσι - Λαύρα Αργυρούπολης 1-0, Άγιος Δημήτριος - Καματερό 0-0, Ζέφυρος Αιγάλεω - Λυκόβρυση 3-5

Μοιραστείτε το: