Πρωτάθλημα | Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2018 - 23:02

Έκανε… στεγνό καθάρισμα ο Πιερικός

Οι «μελανόλευκοι»  συνέτριψαν με 5-1 τη Στυλίδα

Καταιγιστικός ήταν την Κυριακή (16/12) ο Πιερικός στο εντός έδρας παιχνίδι του κόντρα στη Στυλίδα.

Οι «μελανόλευκοι» επιβλήθηκαν άνετα με 5-1, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου, και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Οι γηπεδούχοι, στον πάγκο των οποίων έκανε ντεμπούτο ο Νίκος Θεοδοσιάδης, άνοιξαν το σκορ στο 21’ με τον Σεχολάρι ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έγραψε και το 2-0. Το πρώτο μέρος έληξε στο 3-0 καθώς και ο Δαδάκος βρήκε δίχτυα στο 25’.

Τα γκολ συνεχίστηκαν και στο δεύτερο 45λεπτο, με τον Μηλιώτη να ανεβάζει στον δείκτη του σκορ στο 4-0 στο 73’, τον Μπουνσάι να μειώνει σε 4-1 στο 75’ και τον Βερνάρδο να διαμορφώνει το τελικό 5-1 στις καθυστερήσεις.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Κούζας, Λαζαρίδης, Τουλίκας, Στ. Κραγιόπουλος, Χατζηδίμπας, Αθ. Καρτσαμπάς, Εμ. Κραγιόπουλος, Σκλιοπίδης (73’ Βερνάρδος), Σεχολάρι (86’ Κριεμάντι), Δαδάκος (63’ Κωτσιαρίδης), Μηλιώτης (83’ Μαυρίδης).

ΣΤΥΛΙΔΑ (Κώστας Αλεξίου): Μήτσου, Ξεζώνοτος, Καββαδίας, Τέγος, Μάγιος, Λιανός (46’ Παπαϊωάννου), Καμίδης (26’ Μπουσάι), Χαλαστανής, Λέντας (81’ Μανιάς), Βαρυπάτης, Τσόντζορος (18’ Κολντρέου).