17/01/2019
Στα... αλώνια | Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2018 - 02:06

Στο +5 ο Φωστήρας

Νίκες για Κηφισιά, Παπάγο και Καματερό * Γκέλαραν τα Μελίσσια  * Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (8-9/12) σε Α' και Β' Αθηνών

Με τις αναμετρήσεις της 12ης αγωνιστικής σε Α' και Β' κατηγορία συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο (8-9/12) το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών.

Στον 1ο όμιλο της Α' Αθηνών η Κηφισιά νίκησε 2-1 το Ηράκλειο και με 29 βαθμούς διατήρησε το +3 από τον Αθηναϊκό (3-0 την Αγία Παρασκευή).

Για τον 2ο όμιλο ο Φωστήρας (ΦΩΤΟ) πήρε το διπλό με 1-0 επί της Νέας Ιωνίας και με 31 πόντους είναι στο +5 από το δεύτερο της κατάταξης Χαϊδάρι, που με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε του Α.Ο. Ιλίου.

Σε ό,τι αφορά τον 1ο όμιλο της Β' Αθηνών, ο πρωτοπόρος Παπάγος κέρδισε άνετα τον Ατρόμητο Χαλανδρίου με 4-1, όντας με 31 βαθμούς στο +4 από την Κηπούπολη.

Στον 2ο όμιλο τα Μελίσσια έχασαν εντός έδρας με 1-0 από την Ελευθερούπολη και με 25 βαθμούς έχουν ξανά συγκάτοικο στο... ρετιρέ τον Κένταυρο Βριλησσίων, που με τη σειρά του περιορίστηκε στο 1-1 με την Κοψαχείλα.

Τέλος, στον 3ο όμιλο το Καματερό οδηγεί την κούρσα με 28 βαθμούς, παίρνοντας το διπλό με 2-0 κόντρα στα Βριλήσσια, με Ανθούπολη και Λυκόβρυση να ακολουθούν στους 25.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

Α' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (12η αγωνιστική)

ΓΣ Αργυρούπολης - Πετράλωνα 1-1, Θρίαμβος Χαϊδαρίου - Δόξα Βύρωνα 1-1, Αθηναϊκός - Αγία Παρασκευή 3-0, Κηφισιά - Ηράκλειο 2-1, Μικρασιατικός - Παλαιό Φάληρο 0-3, Θύελλα Αγίου Δημητρίου - Ηλιούπολη 0-0, Τράχωνες - Απόλλων Χαλανδρίου 2-0, Δάφνη Παλαιού Φαλήρου - Άρης Πετρούπολης 4-1

2ος όμιλος (12η αγωνιστική)

Σούρμενα - Άγιαξ Ταύρου 4-1, Νέα Ιωνία - Φωστήρας 0-1, Α.Ο. Ιλίου - Χαϊδάρι 0-1, ΠΑΟ Ρουφ - Χαλάνδρι 0-1, Διάνα Ηλιούπολης - Χολαργός 1-1, Α.Ο. Περιστερίου - Ολυμπιακός Λιοσίων 1-2, Ιάσων - Φωστήρας Ηλιούπολης 1-3, Πανερυθραϊκός - Ήφαιστος Περιστερίου 4-0

Β' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (12η αγωνιστική)

Αλσούπολη - ΑΟΝΦ Άτταλος 1-3, ΠΑΟΚ Ζωγράφου - Χρυσούπολη 2-0, Κηπούπολη - Φοίνικας Περιστερίου 4-2, Ελπίδα Αγίων Αναργύρων - Αθηναΐδα 0-1, Ψυχικό - Αστέρας Ζωγράφου 3-3, Παπάγος - Ατρόμητος Χαλανδρίου 4-1, ΑΟΝ Αργυρούπολης - Κολωνός 0-1, Ηρακλής Περιστερίου - Άρης Χολαργού 0-0

2ος όμιλος (12η αγωνιστική)

Αίμος Πετρούπολης - Νεοπεντελικός 2-1, Ποσειδών Γλυφάδας - Υμηττός 2-1, Ιεράπολη - Άγιος Θωμάς 0-4, Μελίσσια - Ελευθερούπολη 0-1, Κένταυρος Βριλησσίων - Κοψαχείλα 1-1, Α.Ε. Μεταμόρφωσης - Πεύκη, Α.Ο. Βύρων - Εθνικός Αστέρας 2-0, Άμιλλα Περιστερίου - Ατρόμητος Μεταμόρφωσης 2-5

3ος όμιλος (12η αγωνιστική)

Γκυζιακός - Κηφισιά 2010 2-1, Ανθούπολη - Αγία Ελεούσα 3-1, Θρίαμβος Αθηνών - Γλυφάδα 2-0, Τερψιθέα - Λαύρα Αργυρούπολης 1-1, Βριλήσσια - Καματερό 0-2, Γαλάτσι - Άγιος Δημήτριος 1-0, Λυκόβρυση - Παράδεισος 1-1, Ζέφυρος Αιγάλεω - Νίκη Αλίμου 3-0 ά.α.

Μοιραστείτε το: