29/03/2024
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ | Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018 - 23:49

Παραπονέθηκε για τη διαιτησία ο Τροΐζι

«Ο διαιτητής ήταν εκτός αγώνα», είπε ο κόουτς του Απόλλωνα Λάρισας μετά το 0-0 με τη Δόξα Δράμας

Μπορεί ο Απόλλων Λάρισας να «κόλλησε» στο 0-0 με τη Δόξα Δράμας ωστόσο αυτό δεν τον εμπόδισε να παραμείνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στη Β’ Εθνικής.

Πάντως, μετά το ματς ο Μαρσέλο Τροΐζι εξέφρασε τα παράπονά του για τη διαιτησία σημειώνοντας χαρακτηριστικά πως «ο διαιτητής ήταν εκτός αγώνα».

«Σήμερα είχαμε να δώσουμε ένα πολύ δύσκολο ματς. Η ομάδα της Δράμας ήρθε για να πάρει την ισοπαλία παίζοντας πολύ σκληρά στην άμυνα, ενώ εμείς προσπαθούσαμε να βγάλουμε πιο πολλά επιθετικά. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε πολύ καλό ρυθμό, όχι όμως τόσο στο δεύτερο.

Πιστεύω σήμερα πως ο διαιτητής ήταν εκτός αγώνα, δεν έδωσε κάποια φάουλ, ενώ θα μπορούσε να δώσει από το πρώτο ημίχρονο κόκκινη κάρτα σε κάποιους παίκτες. Συμβαίνουν όμως αυτά και μίλησα μαζί και κατανοώ πως όλοι κάνουν λάθη. Εμείς πρέπει να συνεχίσουμε. Έχουμε μία ομάδα να ετοιμάσουμε την ομάδα για το επόμενο παιχνίδι. Θα πρέπει να δούμε ποιους παίκτες θα έχουμε στη διάθεσή μας. Είμαι αισιόδοξος πως στη πορεία η ομάδα θα είναι καλύτερα και θα προσπαθήσουμε να μείνουμε στη πρώτη θέση», δήλωσε ο κόουτς των Θεσσαλών.