25/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018 - 18:13

«Ντόρτια» και... κορυφή η Νίκη Βόλου

Οι «κυανόλευκοι» της Μαγνησίας επιβλήθηκαν με 4-0 του Οικονόμου Τσαριτσάνης

Παίζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο, η Νίκη Βόλου «καθάρισε» με 4-0 τον Οικονόμο Τσαριτσάνης την Κυριακή (9/12) στον Πανθεσαλικό, για την 11η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Έτσι, η ομάδα του Ράτκο Ντόστανιτς εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την γκέλα του Ολυμπιακού Βόλου με τον Φωκικό και τον έπιασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, έχοντας την καλύτερη επίθεση και την καλύτερη άμυνα του ομίλου.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Κέρι στο 40’ αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Καντούτσης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «κυανόλευκοι» της Μαγνησίας σημείωσαν ακόμη τρία γκολ. Στο 77’ ο Κέρι έγραψε το 2-0, στο 83’ ο ίδιος παίκτης, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 ενώ στο 90’ ο Τζιώρας διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Ράτκο Ντόστανιτς): Αποστολίδης, Καρτσαμπάς, Καντούτσης, Μετούσι, Θ. Παπαδόπουλος, Μέτσε, Τσεμπερίδης (70’ Ρόβας), Ιορδανίδης (46’ Φάμπιο), Κέρι, Βουκομάνοβιτς (65’ Τζιώρας), Δωματάς (46’ Μακένγκο).

ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ (Κώστας Κατσάρας): Αναστασίου Β., Περτζιόνι, Γαλάνης, Τσακάλι, Κουμπούρας, Καλφούντζος (63’ Τόλιος), Χάμος (87’ Μιφτάρι), Καραλούλης, Μουλτσιάς (63’ Κατσαμάγκας), Γκαμπέτας, Μπουμπουνάρας