12/12/2018
Στα... αλώνια | Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2018 - 02:01

Κεφάτοι Φωστήρας και Κηφισιά

Νίκες για Παπάγο και Καματερό * Ανώδυνο... στραβοπάτημα για τα Μελίσσια * Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (1-2/12) σε Α' και Β' Αθηνών

Με τις αναμετρήσεις της 11ης αγωνιστικής σε Α' και Β' κατηγορία συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο (1-2/12) το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών.

Στον 1ο όμιλο της Α' Αθηνών η Κηφισιά πήρε εντυπωσιακό διπλό με 5-0 κόντρα στο Παλαιό Φάληρο και είναι στο +3 από τον Αθηναϊκό, που ανέβηκε δεύτερος ύστερα από την εκτός έδρας νίκη του με 3-0 επί του Ηρακλείου.

Για τον 2ο όμιλο ο Φωστήρας (ΦΩΤΟ) κέρδισε άνετα τα Σούρμενα με 4-0 και με 28 βαθμούς βρίσκεται στο +4 από τη Διάνα Ηλιούπολης και τον Χολαργό.

Σε ό,τι αφορά τον 1ο όμιλο της Β' Αθηνών, ο πρωτοπόρος Παπάγος έφτασε τους 28 πόντους μετά το επιβλητικό 4-0 επί του Ηρακλή Περιστερίου, με την Κηπούπολη να ακολουθεί στους 24 πόντους (0-1 την Αθηναΐδα).

Στον 2ο όμιλο τα Μελίσσια «κόλλησαν» στο εκτός έδρας 0-0 με την Κοψαχείλα, αλλά με 25 βαθμούς είναι σταθερά στο +1 από τον Κένταυρο Βριλησσίων, που με τη σειρά του γκέλαρε κόντρα στην Πεύκη (1-1).

Τέλος, στον 3ο όμιλο το Καματερό οδηγεί την κούρσα με 25 βαθμούς επικρατώντας της Τερψιθέας με 3-0, με τη Λυκόβρυση να ακολουθεί στους 24 (1-4 την Κηφισιά 2010).

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

Α' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Δόξα Βύρωνα - Γ.Σ. Αργυρούπολης 1-0, Αγία Παρασκευή - Θρίαμβος Χαϊδαρίου 1-0, Ηράκλειο - Αθηναϊκός 0-3, Παλαιό Φάληρο - Κηφισιά 0-5, Ηλιούπολη - Μικρασιατικός 2-0, Πετράλωνα - Τράχωνες 4-0, Απόλλων Χαλανδρίου - Άρης Πετρούπολης 2-0, Θύελλα Αγίου Δημητρίου - Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 1-0

2ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Φωστήρας - Σούρμενα 4-0, Χαϊδάρι - Νέα Ιωνία 4-1, Χαλάνδρι - Α.Ο. Ιλίου 0-0, Χολαργός - ΠΑΟ Ρουφ 1-1, Ολυμπιακός Λιοσίων - Διάνα Ηλιούπολης 1-2, Άγιαξ Ταύρου - Ιάσων 3-0, Φωστήρας Ηλιούπολης - Ήφαιστος Περιστερίου 2-1, Α.Ο. Περιστερίου - Πανερυθραϊκός 2-2

Β' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Χρυσούπολη - Αλσούπολη 0-1, Φοίνικας Περιστερίου - ΠΑΟΚ Ζωγράφου 1-0, Αθηναΐδα - Κηπούπολη 0-1, Αστέρας Ζωγράφου - Ελπίδα Αγίων Αναργύρων 1-0, Ατρόμητος Χαλανδρίου - Ψυχικό 1-2, ΑΟΝΦ Άτταλος - ΑΟΝ Αργυρούπολης 1-0, Κολωνός - Άρης Χολαργού 2-0, Παπάγος - Ηρακλής Περιστερίου 4-0

2ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Υμηττός - Αίμος Πετρούπολης 0-1, Άγιος Θωμάς - Ποσειδών Γλυφάδας 0-0, Ελευθερούπολη - Ιεράπολη 1-0, Κοψαχείλα - Μελίσσια 0-0, Πεύκη - Κένταυρος Βριλησσίων 1-1, Νεοπεντελικός - Α.Ο. Βύρων 1-2, Εθνικός Αστέρας - Ατρόμητος Μεταμόρφωσης 2-3, Α.Ε. Μεταμόρφωσης - Άμιλλα Περιστερίου 1-0

3ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Αγία Ελεούσα - Γκυζιακός 2-1, Γλυφάδα - Ανθούπολη 1-1, Λαύρα Αργυρούπολης - Θρίαμβος Αθηνών 3-0, Καματερό - Τερψιθέα 3-0, Άγιος Δημήτριος - Βριλήσσια 1-0, Κηφισιά 2010 - Λυκόβρυση 1-4, Παράδεισος - Νίκη Αλίμου 3-0, Γαλάτσι - Ζέφυρος Αιγάλεω 6-1

Μοιραστείτε το: