12/12/2018
Στα... αλώνια | Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2018 - 02:13

Πεντάσφαιρος ο Φωστήρας

Νίκη για το Ηράκλειο * Ανώδυνες γκέλες για Παπάγο και Καματερό * Τα Μελίσσια προσπέρασαν τον Κένταυρο Βριλησσίων * Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (17-18/11) σε Α' και Β' Αθηνών

Με τις αναμετρήσεις της 9ης αγωνιστικής σε Α' και Β' κατηγορία συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο (17-18/11) το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών.

Στον 1ο όμιλο της Α' Αθηνών το Ηράκλειο έχασε εντός έδρας από τον Γ.Σ. Αργυρούπολης με 1-0, παραμένει όμως στην κορυφή με 21 βαθμούς, καθώς η Κηφισιά γκέλαρε με τη σειρά της (2-2 με τη Θύελλα Αγίου Δημητρίου) κι έχει 20 πόντους στη 2η θέση, παρέα με την Αργυρούπολη.

Για τον 2ο όμιλο ο Φωστήρας σάρωσε 5-0 τον Ήφαιστο Περιστερίου και είναι πρώτος με 22 βαθμούς, με τον Χολαργό να ακολουθεί στους 20, κερδίζοντας 1-0 τη Νέα Ιωνία.

Σε ό,τι αφορά τον 1ο όμιλο της Β' Αθηνών, ο Παπάγος έμεινε στο εντός έδρας 1-1 με την Ελπίδα Αγίων Αναργύρων, ωστόσο με 22 βαθμούς ξέφυγε στο +4 από τον ΑΟΝ. Αργυρούπολης, που ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Φοίνικα Περιστερίου, ενώ 18 πόντους μετρά και η Κηπούπολη (1-3 τον Ατρόμητο Χαλανδρίου).

Στον 2ο όμιλο τα Μελίσσια πέρασαν στην κορυφή με 21 βαθμούς παίρνοντας το διπλό με 2-1 ενάντια στην Α.Ε. Μεταμόρφωσης, την ίδια στιγμή που ο Κένταυρος Βριλησσίων «κόλλησε» στο 1-1 με την Άμιλλα Περιστερίου και έπεσε δεύτερος.

Τέλος, στον 3ο όμιλο το Καματερό οδηγεί την κούρσα με 19 πόντους, παρά το εντός έδρας 1-1 με την Ανθούπολη, που μετρά 18 βαθμούς, όσους και οι Λυκόβρυση και Αγία Ελεούσα.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

Α' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (9η αγωνιστική)

Ηράκλειο - Γ.Σ. Αργυρούπολης 0-1, Παλαιό Φάληρο - Θρίαμβος Χαϊδαρίου 1-1, Ηλιούπολη - Αθηναϊκός 2-2, Θύελλα Αγίου Δημητρίου - Κηφισιά 2-2, Αγία Παρασκευή - Τράχωνες 2-0, Δόξα Βύρωνα - Άρης Πετρούπολης 1-2, Πετράλωνα - Απόλλων Χαλανδρίου 4-0, Μικρασιατικός - Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 1-1

2ος όμιλος (9η αγωνιστική)

Χαλάνδρι - Σούρμενα 2-3, Χολαργός - Νέα Ιωνία 1-0, Ολυμπιακός Λιοσίων - Α.Ο. Ιλίου 2-1, Α.Ο. Περιστερίου - ΠΑΟ Ρουφ 1-2, Χαϊδάρι - Ιάσων 2-1, Φωστήρας - Ήφαιστος Περιστερίου 5-0, Άγιαξ Ταύρου - Φωστήρας Ηλιούπολης 2-1, Διάνα Ηλιούπολης - Πανερυθραϊκός 0-2

Β' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (9η αγωνιστική)

Αθηναΐδα - Αλσούπολη 2-1, Αστέρας Ζωγράφου - ΠΑΟΚ Ζωγράφου 0-0, Ατρόμητος Χαλανδρίου - Κηπούπολη 1-3, Παπάγος - Ελπίδα Αγίων Αναργύρων 1-1, Φοίνικας Περιστερίου - ΑΟΝ Αργυρούπολης 2-2, Χρυσούπολη - Άρης Χολαργού 0-3, ΑΟΝΦ Άτταλος - Κολωνός 4-1, Ψυχικό - Ηρακλής Περιστερίου 4-1

2ος όμιλος (9η αγωνιστική)

Ελευθερούπολη - Αίμος Πετρούπολης 1-3, Κοψαχείλα - Ποσειδών Γλυφάδας 2-0, Πεύκη - Ιεράπολη 4-0, Α.Ε. Μεταμόρφωσης - Μελίσσια 1-2, Άγιος Θωμάς - Α.Ο. Βύρων 3-1, Υμηττός - Ατρόμητος Μεταμόρφωσης 0-1, Νεοπεντελικός - Εθνικός Αστέρας 0-3, Κένταυρος Βριλησσίων - Άμιλλα Περιστερίου 1-1

3ος όμιλος (9η αγωνιστική)

Λαύρα Αργυρούπολης - Γκυζιακός 3-0, Καματερό - Ανθούπολη 1-1, Άγιος Δημήτριος - Θρίαμβος Αθηνών 0-0, Γαλάτσι - Τερψιθέα 1-0, Γλυφάδα - Λυκόβρυση 1-3, Αγία Ελεούσα - Νίκη Αλίμου 5-0, Κηφισιά 2010 - Παράδεισος 0-1, Βριλήσσια - Ζέφυρος Αιγάλεω 3-2

Μοιραστείτε το: