19/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018 - 19:23

«Λιοντάρι» ο Απόλλων Παραλιμνίου

Νίκησε με 1-0 τον Πανσερραϊκό στο ντέρμπι του νομού

Την εκτός έδρας ήττα από τον Απόλλωνα Παραλιμνίου με 1-0 γνώρισε την Κυριακή (11/11) ο Πανσερραϊκός, για τον 1ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής.

Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να έχουν από κάποιες καλές στιγμές.

Στο 61ο λεπτό οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, όταν ο Ζυγκεριδης έδωσε την μπάλα στον Σάκη Μουτεσιδη και με σουτ ο πρώην παίκτης του Πανσερραϊκού έκανε το 1-0 για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου.

Οι φιλοξενούμενοι στο 81ο λεπτό είχαν την δική τους ευκαιρία να φέρουν το ματς στα ίσια, όμως του σουτ του Πέτρου πέρασε λίγο άουτ,

ΑΠ. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Παύλος Δημητρίου): Σαββίδης, Δ. Τριανταφύλλου (32′ λ.τ. Μουτεσίδης), Τσαούσης, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Δέντσας, Λιάρας, Β. Καρυοφύλλης, Ζυγκερίδης (87′ Καριοφυλλης), Οκάν (82′ Τακας), Λαζαρίδης (74′ Κεχαγιάς).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Σάκης Αναστασιάδης): Στεφανιδης, Καστριτσεας, Βαρδακωστας (76′ Βλαχόπουλος), Μπαρδας, Αποστολόπουλος, Ζιωγας (56′ Παπαδόπουλος), Αναστασόπουλος, Παπαβασιλειου (64′ Πετρου) Πουφλης, Κονταξής (86′ Βουδουριδης), Ομποσου.