19/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018 - 18:24

«Βασίλισσα» η Βέροια στην Έδεσσα

Τη νίκη με 1-0 πήραν οι «κυανέρυθροι» επί του Εδεσσαϊκού

Ένα σπουδαία «διπλό» πανηγύρισε την Κυριακή (11/11) η Βέροια, που επικράτησε εκτός έδρας του Εσεσσαϊκού με 1-0, για τον 2ο όμιλο της Γ' Εθνικής.

Οι «κυανέρυθροι» στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν την απόδοση τους, έψαξαν το γκολ και τα κατάφεραν στο 78ο λεπτό.

Ο Καράμπελας ήταν ο σκορερ του μοναδικού τέρματος στο ματς, ο οποίος με όμορφο γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε την μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

Να σημειωθεί ότι στο 85' τερματοφύλακας του Εδεσσαϊκού έδιωξε την μπάλα με τα χέρια εκτός περιοχής και αποβλήθηκε αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες για πάνω από 8' λεπτά

ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Ηλίας Σαπάνης): Σοϊλεμέζογλου, Χαβατίδης, Κιόρτσης, Μωυσίδης (52' Γκαρακλίδης), Αβραμίδης (46' Τσουμάγκας), Τούφας, Ντόγος, Παπαγεωργίου, Παπαδημητρίου, Ταουσάνης, Λαφαζανίδης (46' Κωνσταντινίδης).

ΒΕΡΟΙΑ (Θεοδόσης Θεοδοσιάδης): Μπλατσιώτης, Μουχάλης, Λεφίδης, Μουρατίδης, Μαραγκός, Μπακάλης, Βεργώνης (84' Σοφιανίδης), Μπλέτσας (90' Τσουλχάι), Κανούλας, Σκαθαρούδης (59' Καράμπελας), Τσικόπουλος (55' Χατζάρας)