19/04/2024
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ | Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018 - 18:06

Κρατάει τον βαθμό ο Βεργέτης

Τι δήλωσε ο κόουτς της Δόξας Δράμας μετά το 0-0 με τον Πλατανιά

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε την Κυριακή (11/11) από τα Περιβόλια η Δόξα Δράμας, μένοντας στο 0-0 με τον Πλατανιά.

Ο Στάικος Βεργέτης έκανε λόγο για ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι και στάθηκε στα δύο… διαφορετικά ημίχρονα της ομάδας του.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του κόουτς των «μαυραετών» στη συνέντευξη Τύπου:

«Γνωρίζαμε πως ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε δυνατό αντίπαλο και αυτό αποδείχθηκε μέσα στο γήπεδο. Στο πρώτο ημίχρονο ή ομάδα μας ήταν κάπως υποτονική, αφού δεν παίρναμε τις δεύτερες μπάλες και δεν ήμασταν καλοί στις διεκδικήσεις και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να δημιουργήσει περισσότερες φάσεις ο Πλατανιάς.

Στο δεύτερο ημίχρονο πήραμε περισσότερο την μπάλα στην κατοχή μας, σπάσαμε τον ρυθμό του Πλατανιά και περιορίσαμε την ορμητικότητα που είχε στο πρώτο ημίχρονο. Παρόλα αυτά, ο αντίπαλος έκανε δύο καλές ευκαιρίες που προήλθαν κυρίως από δικά μας δώρα.

Διεκδικήσαμε και εμείς πράγματα από το παιχνίδι και είχαμε την μεγάλη φάση στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Κουσκουνά και δύο ακόμη ευκαιρίες με στατικές φάσεις ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Να ευχηθώ καλή συνέχεια στον Πλατανιά και εμείς κρατάμε τον βαθμό που πήραμε σε μια πολύ δύσκολη έδρα».