25/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 22 Οκτωβρίου 2018 - 01:56

Μέσα πάει καλά ο Τηλυκράτης

Οι Λευκαδίτες επικράτησαν 3-1 του Μακεδονικού Σιάτιστας * Mε 10 τελείωσαν και οι δύο ομάδες

Tη δεύτερη εντός έδρας νίκη του στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής πανηγύρισε την Κυριακή (21/10) ο Τηλυκράτης, ξεπερνώντας με 3-1 το εμπόδιο του Μακεδονικού Σιάτιστας για την 4η αγωνιστική.

Ο Γεωργούσης άνοιξε το σκορ στο 27' με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Ιασωνίδη, ενώ στο 42' ο Τόσκα άγγιξε το 2-0, σημαδεύοντας το δοκάρι με σουτ.

Ένα λεπτό αργότερα ήρθε η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους με σουτ του Τσακνάκη, για να ακολουθήσει αποβολή του Φέτση στο 60ό λεπτό, κάτι όμως που δεν πτόησε τους Λευκαδίτες.

Έτσι, στο 66' ο Γεωργούσης είχε δοκάρι, αλλά ο Μπαλογιάννης βρήκε δίχτυα στο 71' για το 2-1, ενώ πέντε λεπτά αργότερα αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία με την αποβολή του Τσιούκρα από πλευράς Μακεδονικού.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Περιστέρης στο 86' με κοντινό πλασέ ύστερα από ασίστ του Γεωργούση, με τον Τηλυκράτη να μετρά 8 βαθμούς στη 2η θέση, μαζί με τον Μακεδονικό Φούφα κι ενώ ο πρωτοπόρος Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας έχει 9 πόντους.

Η ομάδα της Σιάτιστας, από την πλευρά της, έχει 2 βαθμούς στη 10η θέση.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ (Τάκης Κονιδάρης): Συνοδινός, Πριόνας, Καταγής Σ. (69' Βασίλας), Δημητρίου (65' Γεωργάκης), Ιασωνίδης, Περιστέρης, Τόσκα, Φέτσης, Γεωργούσης (88' Σκουρτάι), Καταγής Γ., Μπαλογιάννης (79' Μπουρδούβαλης).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ (Στράτος Καραμπατζάκης): Κωφίδης, Μούστα (89' Μπάτσης Β.), Λιάμης, Μπάτσης Χ., Λιαπτσής, Τσακνάκης, Τσιούκρας Χ., Τσιούκρας Ι. (69' Μπούρτζος), Σέχι (61' Δονούλης), Μποζιάρης (44' λ.τρ. Ζβίρος), Ταφαρλής.